سوءاستفاده نتانیاهو از پاندمی کرونا Reviewed by Momizat on . تظاهرات در شهرهای مختلف اسرائيل، به رغم محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، ادامه دارد. معترضان نتانیاهو را متهم می‌کنند که از پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کند تا ح تظاهرات در شهرهای مختلف اسرائيل، به رغم محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، ادامه دارد. معترضان نتانیاهو را متهم می‌کنند که از پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کند تا ح Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » سوءاستفاده نتانیاهو از پاندمی کرونا

سوءاستفاده نتانیاهو از پاندمی کرونا

 

تظاهرات در شهرهای مختلف اسرائيل، به رغم محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا، ادامه دارد. معترضان نتانیاهو را متهم می‌کنند که از پاندمی کرونا سوءاستفاده می‌کند تا حق تجمع را محدود کند تا از فشارهای سیاسی بر خود بکاهد.  

کیهان نوین: در اسرائيل به خاطر گسترش ویروس کرونا، محدودیت‌های زیادی اعمال می‌شود، اما باز هم هزاران نفر در شهرهای گوناگون در اعتراض به بنیامین نتانیاهو به خیابان‌ها رفتند.

معرضان نخست‌وزیر را متهم می‌کنند که با سوءاستفاده از شدت‌گیری ابتلا به کووید۱۹ می‌کوشد حقوق دموکراتیک شهروندان، از جمله حق تجمع و اعتراض، را محدود کند.

مخالفان نتانیاهو شامگاه شنبه در آستانه مراسم یوم کیپور، مهم‌ترین جشن کلیمیان، بار دیگر در اورشلیم (بیت المقدس) و شهرهای دیگر گرد آمدند. بیشتر آنها ماسک بر صورت داشتند و با رعایت فاصله حرکت می‌کردند. با وجود این، پلیس پنج نفر را به اتهام برهم زدن نظم عمومی، موقتا دستگیر کرد.

پیش از این بنیامین نتانیاهو تظاهرات اعتراضی را کانونی برای انتشار ویروس کرونا دانسته بود.

منابع رسمی اسرائیل روز جمعه (۲۵ سپتامبر) ۸۳۱۵ ابتلای تازه به ویروس کرونا گزارش دادند و بر همین مبنا مقررات مرتبط با بیماری کووید۱۹ به مدت دو هفته شدیدتر شد.

بر پایه مقررات تازه شهروندان اجازه دارند تنها تا فاصله یک کیلومتر از مسکن خود دور شوند. برای تجمعات نیز مقررات شدیدتری وضع شده است.

پارلمان با محدودیت‌های بیشتر در حق تجمعات مخالفت کرده است. مخالفان نتانیاهو او را متهم می‌کنند که با محدود کردن تردد مردم می‌کوشد از شدت اعتراضات علیه خودش بکاهد. این شگرد با توجه به این واقعیت آشکارتر می‌شود که نتانیاهو با مراسم عبادی دین‌داران و تجمع آنها در کنیسه‌ها مخالفتی ندارد.

از ماه ژوئن تاکنون هر شنبه اعتراض‌هایی علیه نتانیاهو برگزار می‌شود. بیشتر تظاهرکنندگان کسانی هستند که از گسترش پاندمی در اسرائيل به شدت زیان دیده‌اند.

افزون بر این نتانیاهو از مدتها پیش به خاطر فساد مالی تحت تعقیب قضائی قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 822

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا