کشته شدن ۱۸ سرباز ارتش افغانستان توسط طالبان Reviewed by Momizat on . وزارت دفاع افغانستان روز شنبه ۲۴ فوریه تایید کرد، در نتیجه حملات گروه طالبان در ولایت فراه در غرب افغانستان ۱۸ سرباز ارتش افغان کشته شدند و دو سرباز دیگر زخم بر وزارت دفاع افغانستان روز شنبه ۲۴ فوریه تایید کرد، در نتیجه حملات گروه طالبان در ولایت فراه در غرب افغانستان ۱۸ سرباز ارتش افغان کشته شدند و دو سرباز دیگر زخم بر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » کشته شدن ۱۸ سرباز ارتش افغانستان توسط طالبان

کشته شدن ۱۸ سرباز ارتش افغانستان توسط طالبان

کشته شدن ۱۸ سرباز ارتش افغانستان توسط طالبان
 

وزارت دفاع افغانستان روز شنبه ۲۴ فوریه تایید کرد، در نتیجه حملات گروه طالبان در ولایت فراه در غرب افغانستان ۱۸ سرباز ارتش افغان کشته شدند و دو سرباز دیگر زخم برداشتند.

 کیهانئ نوین: در همین حال، دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه گفت، گروه طالبان روز صبح شنبه بالای یک قرارگاه نظامی در منطقه “شاخ بالا” ولسوالی بالابلوک این ولایت حمله کردند که در نتیجه یک قرارگاه نظامی بدست طالبان سقوط کرد.

قانع افزود، در این رویداد ۲۰ سرباز ارتش افغان کشته شدند و دو سرباز دیگر به اسارت طالبان درآمدند که تاهنوز از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

از سوی دیگر، نجیب الله نجیبی سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در زون غرب افغانستان گفت، در نتیجه جنگ میان طالبان و ارتش افغان در ولایت فراه ۱۲ طالب به شمول دو فرمانده مشهور این گروه کشته شدند.

در همین حال، جاوید تابش یکی از فعالان مدنی ولایت فراه مدعی شد، در این اواخیر کشورهای ایران، پاکستان و روسیه گروه طالبان را در این ولایت حمایت مالی و نظامی می کنند و فعالیت های طالبان نسبت به گذشته گسترده تر شده اند.

 گروه طالبان نیز با انتشار خبرنامه های مدعی شد، براثر حملات این گروه به یک قرارگاه نظامی در ولایت فراه ۲۵ سرباز ارتش افغان کشته شدند و دو سرباز دیگر اسیر گردیدند.

ولایت فراه در غرب افغانستان یکی از ولایت های ناامن این کشور به شمار می رود که گروه طالبان در شماری از ولسوالی های آن حضور فعال دارند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا