کشته شدن هفت تن در یک انفجار انتحاری در کابل Reviewed by Momizat on . در انفجاری که توسط یک فرد انتحاری در محلۀ شیعه نشین پایتخت افغانستان رخ داد حداقل ٧ تن و از جمله یک مامور پلیس کشته و دستِ کم ١٢ نفر زخمی شدند. این انفجار در نز در انفجاری که توسط یک فرد انتحاری در محلۀ شیعه نشین پایتخت افغانستان رخ داد حداقل ٧ تن و از جمله یک مامور پلیس کشته و دستِ کم ١٢ نفر زخمی شدند. این انفجار در نز Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » کشته شدن هفت تن در یک انفجار انتحاری در کابل

کشته شدن هفت تن در یک انفجار انتحاری در کابل

کشته شدن هفت تن در یک انفجار انتحاری در کابل
 

در انفجاری که توسط یک فرد انتحاری در محلۀ شیعه نشین پایتخت افغانستان رخ داد حداقل ٧ تن و از جمله یک مامور پلیس کشته و دستِ کم ١٢ نفر زخمی شدند. این انفجار در نزدیکی اجتماعی روی داد که به یاد یکی از رهبران شیعه هزاره برگزار شده بود.

 کیهان نوین: انفجار صبح جمعه، بگفتۀ رئیس پلیس کابل، محمد داوود امین، هنگامی رخ داد که فردِ انتحاری توسط ماموران مورد ظن و شناسائی قرار گرفت. وی بلافاصله دست به انفجار زد. چنین به نظر می‌رسد که فرد مزبور قصد داشت بمب خود را پس از رسیدن به اجتماعی که برای بیست و سومین سالگرد مرگ عبدالعلی مزاری برگزار شده بود منفجر کند.

حملۀ روز جمعه یک هفته پس از انفجاری رخ می‌دهد که به هنگام عبور چند اتوموبیل سفارت استرالیا در شرق کابل روی داد و بر اثر آن یک نفر کشته و ٢٢ تن زخمی شدند.

پایتخت افغانستان از چندی پیش یکی از ناامن‌ترین شهرهای این کشور شده است و گروه‌های طالبان و داعش به سازمان دادن حملات مسلحانه و انفجارهای خونین در آن مبادرت می‌کنند.

تنها از اواسط ژانویه گذشته، حداقل ١٣٠ نفر در چنین حملات و انفجارهائی کشته شده‌اند. در حالیکه طالبان بیشتر تاسیسات و ماموران نظامی و انتظامی را هدف قرار می دهند، از هنگام پا گرفتن داعش در این کشور در سال ٢٠١٥، شیعیان هدف اصلی تهاجمات بوده‌اند. آخرین حمله علیۀ شیعیان که مسئولیت آنرا داعش بر عهده گرفت در دسامبر سال گذشته ٤١ کشته برجای گذاشت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا