چنگیز قدم خیر زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجد سلیمان ممنوع الملاقات شد Reviewed by Momizat on .  چنگیز قدم خیر، زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجد سلیمان، پس از علی رغم آنکە بە دلیل ممانعت مسئولین زندان از انتقالش بەمراکز درمانی خارج از زندان یکی از کلیەهایش  چنگیز قدم خیر، زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجد سلیمان، پس از علی رغم آنکە بە دلیل ممانعت مسئولین زندان از انتقالش بەمراکز درمانی خارج از زندان یکی از کلیەهایش Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » چنگیز قدم خیر زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجد سلیمان ممنوع الملاقات شد

چنگیز قدم خیر زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجد سلیمان ممنوع الملاقات شد

چنگیز قدم خیر زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجد سلیمان ممنوع الملاقات شد
 

 چنگیز قدم خیر، زندانی سیاسی محبوس در زندان مسجد سلیمان، پس از علی رغم آنکە بە دلیل ممانعت مسئولین زندان از انتقالش بەمراکز درمانی خارج از زندان یکی از کلیەهایش را از دست داد، از ملاقات با خانوادەاش محروم شدە است.

 کیهان نوین: روز سەشنبە (١ اسفند / ٢٠ فوریە) خانوادە چنگیز قدم خیر زندانی اهل کامیاران کە بە ٤٠ سال حبس محکوم شدە است جهت ملاقات با فرزندشان  بە مسجد سلیمان رفتە اند، اما مسئولین زندان مانع از ملاقات آنها با چنگیز شدەاند.

قدم خیری در زمان بازداشت از ناحیەی کلیه زخمی شده بود. هم اکنون بعداز گذشت بیش از پنج سال از زمان بازداشت، کلیەی سمت راست نامبردە کاملا از کار افتادە است .

یکی از بستگان این زندانی سیاسی کورد تبعیدی اعلام کرد، چنگیز طی این مدت به هیچ گونەای از حق مداوا برخوردار نبودە و این نیز باعث بە وجود آمدن وضعیت وخیم جسمانی برای وی شدە است.

پیشتر نیز گزارش شده بود، قدم خیری علیرغم تایید پرشکان زندان مبنی بر ضرورت انجام عمل جراحی و وخامت حال، با دخالت وزارت اطلاعات از رسیدگی پزشکی محروم مانده است.

بر اساس این گزارش، وی علیرغم وضعیت جسمی نامناسب، در بند یک این زندان که محلی در زیرزمین ساختمان است، در میان معتادان به مواد مخدر و در شرایط نامناسب بهداشتی نگهداری می شود.

چنگیز قدم خیری متولد ۱۳۶۷، که سال ۱۳۹۰ بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد، پس از دو سال تحمل حبس به زندان مسجد سلیمان در اهواز تبعید شد.

وی طی برگزاری چند جلسه محاکمه با اتهام عضویتی شش ماهه در یکی از احزاب اپوزیسیون کرد از سوی دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی بابایی به ۴۰ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این زندانی سیاسی کورد، پیشتر نیز در اعتراض به وضعیت نامناسبش ، اقدام به اعتصاب غذا نمودە است، اما تاکنون هیچ نتیجەای نگرفتە است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2455

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا