واکنش ایرانیان مقیم خارج ازکشوربه حضوروزیردادگستری به عنوان سخنگوی حقوق بشر Reviewed by Momizat on . حضور و سخنرانی علیرضا آوایی، وزیر دادگستری جمهوری اسلامی در سی‌وهفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، موجب واکنش ایرانیان مخالف حکومت جمهوری اسلامی در خ حضور و سخنرانی علیرضا آوایی، وزیر دادگستری جمهوری اسلامی در سی‌وهفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، موجب واکنش ایرانیان مخالف حکومت جمهوری اسلامی در خ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » واکنش ایرانیان مقیم خارج ازکشوربه حضوروزیردادگستری به عنوان سخنگوی حقوق بشر

واکنش ایرانیان مقیم خارج ازکشوربه حضوروزیردادگستری به عنوان سخنگوی حقوق بشر

واکنش ایرانیان مقیم خارج ازکشوربه حضوروزیردادگستری به عنوان سخنگوی حقوق بشر
 
حضور و سخنرانی علیرضا آوایی، وزیر دادگستری جمهوری اسلامی در سی‌وهفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، موجب واکنش ایرانیان مخالف حکومت جمهوری اسلامی در خارج از کشور شده است.

کیهان نوین:علیرضا آوایی به خاطر نقض فاحش حقوق بشر در ایران در سال های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۳، در لیست تحریم‌های سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا قرار دارد. با این وجود، وی از جمله یکصد مقامی است که از کشورهای جهان برای شرکت در نشست سالانه شورای حقوق بشر سازمان ملل به ژنو دعوت شده است.

مخالفان حکومت جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که روز سه‌شنبه ۲۷ فوریه و به هنگام سخنرانی علیرضا آوایی در برابر مقر سازمان ملل در ژنو، تجمع اعتراضی برگزار خواهند کرد.

علیرضا آوایی در هنگامی که رئیس کل دادگستری تهران بوده، به خاطر نقض حقوق بشر، مشارکت در دستگیری‌های خودسرانه، انکار حقوق زندانیان و افزایش اعدام‌ها، در لیست تحریم‌های سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

بر اساس اعضای مخالفان حکومت ایران در تبعید، علیرضا آوایی در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ نقش کلیدی داشته است.
در این راستا، سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷، نزدیک به ۵ هزار زندانی سیاسی طی چند ماه اعدام شدند. شورای ملی مقاومت که سازمان مجاهدین خلق از سازمان های اصلی در بدنه این شورا است، تعداد اعدامی‌‌های تابستان ۶۷ را نزدیک به ۳۰ هزار نفر اعلام می‌کند.

تحریم اتحادیه اروپا علیه علیرضا آوایی، شامل ممنوعیت سفر به کشورهای این اتحادیه و مسدود شدن دارایی‌های اوست. اما مقامات سوئیسی، روز پنجشنبه ۲۲ فوریه به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که تحریم‌‌های این کشور علیه علیرضا آوایی شامل ممنوعیت سفر وی به سویس نمی‌شود و صرفاً شامل مسائل مالی است.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا