محکومیت یک شهروند ایرانی – انگلیسی به شش سال زندان Reviewed by Momizat on . دادستان تهران، عباس جعفری دولت آبادی، اعلام کرد که یک شهروند دو تابعیتی ایرانی – انگلیسی به ٦ سال حبس محکوم شده است. کیهان نوین: دادستان تهران که از این فرد به دادستان تهران، عباس جعفری دولت آبادی، اعلام کرد که یک شهروند دو تابعیتی ایرانی – انگلیسی به ٦ سال حبس محکوم شده است. کیهان نوین: دادستان تهران که از این فرد به Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » محکومیت یک شهروند ایرانی – انگلیسی به شش سال زندان

محکومیت یک شهروند ایرانی – انگلیسی به شش سال زندان

محکومیت یک شهروند ایرانی – انگلیسی به شش سال زندان
 

دادستان تهران، عباس جعفری دولت آبادی، اعلام کرد که یک شهروند دو تابعیتی ایرانی – انگلیسی به ٦ سال حبس محکوم شده است.

کیهان نوین: دادستان تهران که از این فرد به عنوان «جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان» یاد کرد بدون آنکه نام او را ذکر کند، گفت وی «پروندۀ مفتوح دیگری مرتبط با یکی از بانک‌های خصوصی دارد که در جریان است».

 عباس جعفری دولت آبادی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت، هیچ توضیحی در بارۀ موارد اتهام و زمان و چگونگی برگزاری محاکمه فرد یاد شده نداد.

بر اساس اطلاعات موجود، هم اکنون دو شهروند دوتابعیتی ایرانی – انگلیسی در ایران در زندان بسر می‌برند که یکی از آنان نازنین زاغری – راتکلیف است که تا کنون اتهامی در رابطه با یک بانک خصوصی به وی نسبت داده نشده است.

فرد دوم، یک سرمایه دار ٧٨  ساله است به نام کمال فروغی که پیش از این به اتهام جاسوسی به ٧ سال و به اتهام داشتن مشروبات الکی در منزل خود به یک سال زندان محکوم شده و از سال ١٣٩١ در زندان اوین در حبس بسر می‌برد.

کمال فروغی بهنگام دستگیری مشاور «پتروناس»، شرکت ملی نفت و گاز مالزی، بود و در ایران زندگی می‌کرد.

 وی در سال ١٣٩١ به اتهام «جاسوسی نفتی» و «ارتباط با دول متخاصم» بازداشت و سپس در مجموع به ٨ سال زندان محکوم شد.

وزیر أمور خارجۀ انگلستان، بوریس جانسون، در سفر اخیر خود به تهران خواستار آزادی دوشهروند انگیسی در بند در ایران شد. پیش از او فیلیپ هاموند نیز در سفر تاریخی خود به تهران آزادی این دو تن را از مقامات ایران خواسته بود.

پایگاه‌های خبری و نشریات نزدیک به سرویس‌های اطلاعاتی ایران، برای اثبات اتهام وی نوشته‌اند که او تلاش می‌کرد عقد قراردادها و پروژه‌های بخش نفت و گاز ایران را با شرکت‌های انگلیسی تسهیل کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا