زنان شجاع ایرانی به مبارزه با اجبار می روند Reviewed by Momizat on . به مناسبت روز جهانی زن این فرصت را مناسب دیدم تا کمی از شجاعت های بانوان این سرزمین بنویسم. بانوانی که 40 سال است در جست و جوی ساده ترین حقوق بشری یعنی نیاز به به مناسبت روز جهانی زن این فرصت را مناسب دیدم تا کمی از شجاعت های بانوان این سرزمین بنویسم. بانوانی که 40 سال است در جست و جوی ساده ترین حقوق بشری یعنی نیاز به Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » مقالات » زنان شجاع ایرانی به مبارزه با اجبار می روند

زنان شجاع ایرانی به مبارزه با اجبار می روند

زنان شجاع ایرانی به مبارزه با اجبار می روند
 
به مناسبت روز جهانی زن این فرصت را مناسب دیدم تا کمی از شجاعت های بانوان این سرزمین بنویسم.
بانوانی که ۴۰ سال است در جست و جوی ساده ترین حقوق بشری یعنی نیاز به انتخاب نوع پوشش خود هستند. بانوانی که در کشوری مرد سالار حتی برای خروج از کشور هم نیاز به اجازه ی پدران و همسرانشان دارند. بانوانی که برای تماشای مسابقات ورزشی نیز مجبورند به دختران کشورهای دیگر که از کنارشان رد می شوند و به داخل ورزشگاه های تبعیض جمهوری اسلامی می روند با حسرت نگاه کنند و پشت درهای بسته بمانند. بانوانی که حتی در نهادهای دولتی نیز کمتر اجازه ی کار می یابند.  ۴۰ سال است که جمهوری اسلامی بانوان ایرانزمین را محدود کرده.
با این حال بانوان همیشه با مبارزاتشان و انواع ایستادگی ها ثابت کردند که نمیتوان الگوهای نسل های آینده را محدود کرد.
بانوان ایران شروع مبارزاتشان را از همان زمان اجباری شدن حجاب و کنارگذاشته شدنشان از بطن جامعه شروع کردند و البته شروع متحد شدنشان توسط مسیح علینژاد بود که با ایجاد کمپین های مختلفی زنان را تشویق به ایستادگی و اتحاد در مقابل ظلم و اجبار حکومت اسلامی کرد.
وی که با ایجاد کمپین آزادی های یواشکی و شکستن تبوهایی اسلامی که توسط حکومتی اسلامی ایجاد شده بود باعث شد که نسل جدید بانوان دیگر از جهنم و آویزان شدن از موهای سرشان و جوشیدن مغز سرهایشان در دیگ های داغ (به نقل از پیامبر مسلمانان جهان) نترسند و از وزش باد در میان موهای خود لذت ببرند. مردان پاک ایرانی نیز به یاد آوردند که این زنان، فرزندان و نوادگان همان نسل پیش از انقلاب بودند که با آزادی پوشش همگی با آرامش و وقار در کنار یکدیگر زندگی میکردند و کسی به پوشش دیگری کار نداشت.
مسیح علینژاد که پس از کمپین آزادی های یواشکی کمپین چهارشنبه های سفید را شروع کرد به مردم ایران یاداوری کرد که قرار نیست با ترس به جنگ محدودیت ها رفت و بانوان شجاع ایرانزمین که همان فرزند ها و نوادگان بی بی مریم ها و فروغ فرخ زادها هستند با شروع مخالفت علنی نشان دادند اگر بخواهند شجاعتشان در دنیا نمونه خواهد بود.
با شروع این جنبش نیز دیگر بانوان ایرانی از آویزان شدن به وسیله ی زبانشان(در روز واپسین)  نترسیدند و با شور شعفی شگرف شروع به اعتراضات علنی کردند.
آنها با اتحادشان به حکومت اسلامی نشان دادند که اگر بخواهند هیچ چیز مانعشان نخواهد بود حتی دروغ ها و تبوهای اسلامی!
بانوان ایرانزمین در راستای مبارزاتشان و به دنبال حرکت نمادین و شجاعانه ی ویدا موحد که بر بالای سکویی در خیابان انقلاب رفت و به صورتی مصمم با گرفتن شال سفید خود به حجاب اجباری اعتراض کرد، این کمپین را معروف به کمپین دختران خیابان انقلاب کردند و پس از آن با رفتن بر روی سکوها چالشی بزرگ برای حکومت اسلامی پدید آوردند که خود باعث شروع رفتارهای وحشیانه ی مامورین جمهوری اسلامی با دختران خیابان انقلاب شد.
با وجود همه ی این زن ستیزی ها و اجبارهای حکومت اسلامی بانوان ایرانزمین هر روز مصمم تر از دیروز و با تکثیر شدن در پی آزادی های از دست رفته ی خود که شامل  حق انتخاب پوشش، رفتن به ورزشگاه ها، اجازه ی خروج از کشور و همچنین مشارکت بیش تر در کارهای دولتی است، با اجبار و ظلم در جنگ هستند و به زودی به آنچه که میخواهند میرسند چرا که بابت خواسته شان میجنگند و زیر بار زور و ظلم نمیروند.

به قول عطار نیشابوری:

هرکه را شد همت عالی پدید
هرچه جست آن چیز، حالی شد پدید
هرکه را یک ذره همت داد دست
کرد او خورشید را زان ذره پست

با تشکر

شاهین محمدی

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 57

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا