تهدید ترامپ مبنی بر وضع تعرفه تنبیهی بر واردات خودرو ازمکزیک به اتحادیه اروپا Reviewed by Momizat on . ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از اعلام وضع عوارض گمرکی بر واردات فولاد و آلومینیوم، اروپا را به افزایش تعرفه واردات خودروهای اروپایی تهدید بر وضع تعرفه تنبیهی بر ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از اعلام وضع عوارض گمرکی بر واردات فولاد و آلومینیوم، اروپا را به افزایش تعرفه واردات خودروهای اروپایی تهدید بر وضع تعرفه تنبیهی بر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تهدید ترامپ مبنی بر وضع تعرفه تنبیهی بر واردات خودرو ازمکزیک به اتحادیه اروپا

تهدید ترامپ مبنی بر وضع تعرفه تنبیهی بر واردات خودرو ازمکزیک به اتحادیه اروپا

تهدید ترامپ مبنی بر وضع تعرفه تنبیهی بر واردات خودرو ازمکزیک به اتحادیه اروپا
 
ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از اعلام وضع عوارض گمرکی بر واردات فولاد و آلومینیوم، اروپا را به افزایش تعرفه واردات خودروهای اروپایی تهدید بر وضع تعرفه تنبیهی بر واردات خودرو از مکزیک به اتحادیه اروپا شده است.

کیهان نوین:دونالد ترامپ عصر شنبه  ۱۲ اسفند  توییت کرد: اگر اتحادیه اروپا قصد دارد تعرفه‌های گمرکی بالا و موانع فراوان بر سر راه کمپانی‌های آمریکایی‌ای را که در آنجا دادوستد می‌کنند افزایش دهد، ما هم بر واردات خودروهای آنها که بازار ایالات متحده را پر کرده‌اند، عوارض می‌بندیم. آنها فروش خودروهای ما (و بسیاری محصولات دیگر ما) را در آنجا ناممکن کرده‌اند. تجارتی به شدت نامتوازن!»

رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی اتحادیه اروپا را به وضع عوارض تازه تهدید می‌کند که تصمیم اخیر او مبنی بر وضع عوارض بر فولاد و آلومینیوم در خود آمریکا هم انتقادبرانگیز بوده است. ترامپ روز پنجشنبه در جمع نمایندگان این صنایع در کاخ سفید اعلام کرد که کشورش برای حمایت از تولید داخلی، تعرفه‌ی واردات فولاد و آلومینیوم را به ترتیب ۲۵ و ۱۰ درصد بالا خواهد برد.

کارشناسان می‌گویند بالا بردن عوارض واردات فولاد و آلومینیوم به اقتصاد خود آمریکا هم ضربه خواهد زد. این تصمیم از جمله بهای قوطی‌های نوشیدنی و کنسرو را بالا خواهد برد و در نهایت به زیان مصرف‌کننده است. همچنین در ایالات متحده ۵/ ۶ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنایع وابسته به فولاد و آلومینیوم مشغول به کار هستند؛ در حالی که شمار افرادی که در تولید فولاد و آلومینیوم دست دارند از چند صد هزار نفر فراتر نمی‌رود.

اتحادیه اروپا در پاسخ به افزایش عوارض واردات فولاد و آلومینیوم در آمریکا، افزایش تعرفه واردات موتورسیکلت‌های محبوب هارلی دیویدسون و ویسکی بوربن از آمریکا را مطرح کرد. تهدید تازه ترامپ واکنشی به همین موضع‌گیری است.

افزایش تعرفه‌ی واردات فولاد و آلومینیوم تنها به ضرر تولیدکننده‌های اروپایی نیست. به همین خاطر کشورهای دیگری از جمله کانادا و برزیل هم اعلام کرده‌اند که به اقدامات متقابل دست خواهند زد. همزمان چین نسبت به “پیامدهای جدی برای نظم تجاری جهانی” هشدار داده و روسیه از تصمیم آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

منتقدان، اقدامات اخیر ترامپ را “جنگ تجاری” با دیگر کشورها ارزیابی می‌کنند. رئیس جمهوری آمریکا از زمان مبارزات انتخاباتی همواره ادعا کرده که بسیاری از توافقات تجاری و غیر تجاری بین‌المللی به زیان ایالات متحده تنظیم شده‌اند و باید اصلاح شوند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا