انفجار یک خودرو در نزدیکی اقامتگاه نیروهای خارجی در کابل Reviewed by Momizat on . انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شرق کابل دست‌کم یک کشته و ۲۲ زخمی برجای گذارد. این انفجار، صبح جمعه ۱۱ اسفند، زمانی که خودروی بمب‌گذاری شده قصد ورود به اقامتگ انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شرق کابل دست‌کم یک کشته و ۲۲ زخمی برجای گذارد. این انفجار، صبح جمعه ۱۱ اسفند، زمانی که خودروی بمب‌گذاری شده قصد ورود به اقامتگ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » انفجار یک خودرو در نزدیکی اقامتگاه نیروهای خارجی در کابل

انفجار یک خودرو در نزدیکی اقامتگاه نیروهای خارجی در کابل

انفجار یک خودرو در نزدیکی اقامتگاه نیروهای خارجی در کابل
 

انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در شرق کابل دست‌کم یک کشته و ۲۲ زخمی برجای گذارد. این انفجار، صبح جمعه ۱۱ اسفند، زمانی که خودروی بمب‌گذاری شده قصد ورود به اقامتگاه نیروهای خارجی را داشت، رخ داده است.

 کیهان نوین: نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله/کشور أفغانستان، می‌گوید این انفجار حوالی ساعت ۹ صبح به وقت محلی، پیش از رسیدن خودروی بمب‌گذاری شده به هدف رخ داده است.

به گفته سخنگوی وزارت داخله أفغانستان، این خودرو قصد ورود به اقامتگاه نیروهای خارجی موسوم به “گرین ولیج” در منطقه “قابل‌بای” در شرق کابل را داشته است.

این مقام دولت أفغانستان می‌افزاید: هنوز نمی‌دانیم که آیا این انفجار به نیروهای خارجی نیز تلفاتی وارد ساخته است یا خیر.

انفجار در کابل دو روز پس از برگزاری کنفرانس “پروسه کابل” در پایتخت رخ داد. در یک هفته اخیر در این شهر بدلیل برگزاری این کنفرانس تدابیر شدید امنیتی به اجرا گذارده شده بود.

کنفرانس پروسه کابل با حضور نمایندگان بیش از ۲۵ کشور و سازمان بین‌المللی، روز چهارشنبه نهم اسفند/حوت، برگزار شد.

محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری أفغانستان، در این کنفرانس، اعلام کرد که دولت وحدت ملی با به‌رسمیت شناختن طالبان به عنوان یک حزب سیاسی حاضر است با این گروه آتش‌بس نماید.

ایالات متحده آمریکا، در نخستین واکنش، ضمن تقدیر از بیانیه‌ پایانی کنفرانس صلح در کابل در عین حال تاکید کرد تا زمانی که مذاکرات با طالبان به نتیجه نرسد، واشنگتن به فشارها بر این گروه ادامه خواهد داد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا