امضای افزایش تعرفه گمرگی بر آهن و آلمینیوم توسط رییس جمهوری آمریکا Reviewed by Momizat on . دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالت متحده سند مربوط به افزایش تعرفه گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم را امضا کرد. برای واردات فولاد ۲۵ درصد و آلومینیوم ۱۰ درصد عو دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالت متحده سند مربوط به افزایش تعرفه گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم را امضا کرد. برای واردات فولاد ۲۵ درصد و آلومینیوم ۱۰ درصد عو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » امضای افزایش تعرفه گمرگی بر آهن و آلمینیوم توسط رییس جمهوری آمریکا

امضای افزایش تعرفه گمرگی بر آهن و آلمینیوم توسط رییس جمهوری آمریکا

امضای افزایش تعرفه گمرگی بر آهن و آلمینیوم توسط رییس جمهوری آمریکا
 
دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالت متحده سند مربوط به افزایش تعرفه گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم را امضا کرد. برای واردات فولاد ۲۵ درصد و آلومینیوم ۱۰ درصد عوارض کمرگی دریافت خواهد شد. 

کیهان نوین: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه ۱۷ اسفند تعرفه جدید گمرگی بر واردات آهن و آلمینیوم به این کشور را امضا کرد. مقام‌های کاخ سفید ساعاتی پیش اعلام کرده بودند که این ترامپ بعد از ظهر پنجشنبه سند مربوط به مقررات جدید گمرکی را امضا خواهد کرد.

طبق مقررات جدید، واردات فولاد و آلومینیوم از سراسر جهان به آمریکا مشمول عوارض گمرکی معادل ۲۵ درصد برای فولاد و ۱۰ درصد برای آلومینیوم خواهد شد. این قانون تا ۱۵ روز دیگر به اجرا درخواهد آمد. هدف این مقررات دفاع از تولیدات داخلی این محصولات است.

آمریکا بیشتر نیازهای خود به آهن و آلومینیوم را وارد می‌کند. بیشتر این محصولات از کانادا، برزیل و مکزیک وارد می‌شود. روسیه، ترکیه و آلمان در رده‌های بعدی کشورهایی هستند که به آمریکا فولاد و آلومینیوم صادر می‌کنند.

دولت ترامپ تصمیم خود در این باره را چند روز پیش اعلام کرد که واکنش منفی بسیاری از کشورهای جهان از جمله کانادا، اتحادیه اروپا و چین را برانگیخت. این اعتراض‌ها احتمالا منجر به تعدیل حوزه شمول این قانون شده و کانادا و مکزیک فعلا مستثنی شده‌اند.

مقام‌های اتحادیه اروپا پیشتر تهدید کرده بودند که با این تصمیم دونالد ترامپ مقابله به مثل خواهند کرد. یک مقام عالی‌رتبه امور مالی اتحادیه اروپا ساعاتی پیش از امضای سند جدید از سوی ترامپ اعلام کرد که اروپا مایل نیست درگیر جنگ تجاری با آمریکا شود اما برای مقابله با اقدام آمریکا برنامه‌ای دارد که در صدرت لزوم به اجرا خواهد گذاشت.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا