استیون هاوکینگ درگذشت Reviewed by Momizat on . کیهان شناس و فیزیک دان برجسته ی بریتانیایی و همچنین مدیر تحقیقات مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج، استیون ویلیام هاوکینگ در سن 76 سالگی درگذشت. کیهان نوی کیهان شناس و فیزیک دان برجسته ی بریتانیایی و همچنین مدیر تحقیقات مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج، استیون ویلیام هاوکینگ در سن 76 سالگی درگذشت. کیهان نوی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » استیون هاوکینگ درگذشت

استیون هاوکینگ درگذشت

استیون هاوکینگ درگذشت
 

کیهان شناس و فیزیک دان برجسته ی بریتانیایی و همچنین مدیر تحقیقات مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج، استیون ویلیام هاوکینگ در سن ۷۶ سالگی درگذشت.
کیهان نوین:وی که متولد هشتم ژانویه ی ۱۹۴۲ در شهر آکسفورد انگلستان بود و همچنین مبتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک بود و از هر گونه تحرک عاجز بود؛ نه می‌توانست بنشیند، نه برخیزد، و نه راه برود. حتی قادر نبود دست و پایش را تکان بدهد یا بدنش را خم و راست کند و حتی توانایی سخن گفتن را نیز نداشت به طوری که پس از ابتلا به این بیماری، گفته شده بود ۲ سال بیشتر زنده نخواهد ماند.

خانواده ی آقای هاوکینگ در روز ۲۳ اسفند ماه با ابراز اندوه فراوان خود در گذشت پدر دوست داشتنیشان را به اطلاع عموم رساندند و با یاداوری اینکه وی اگر نه مشهورترین، بلکه یکی از مشهورترین دانشمندان و پژوهشگران قرن ما بود افزودند: شجاعت و مقاومت او در کنار زیرکی و طنازی‌اش، الهام‌بخش مردم بسیاری در سراسر جهان بود.

در بخشی دیگر خانواده ی وی افزودند: او پژوهشگری بزرگ و مردی فوق‌العاده بود که آثار و میراثش برای سالیان سال زنده خواهد ماند.
آقای هاکینگ در سال ۱۹۷۴ نظریه ای مبنی بر اینکه سیاه چاله ها ساطع کننده ی پرتوی هاوکینگ هستند را تشریح کرد. وی همچنین کتاب تاریخچه ی مختصر زمان را که فروشی بالغ بر ۱۰ میلیون نسخه داشته است را منتشر کرد به طوری که این کتاب به بیش از ۳۳ زبان زنده ی دنیا تا کنون ترجمه شده است و همچنین به دلیل طولانی ترین حضور در فهرست پرفروش ترین کتاب های نشریه ی ساندی تایمز در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.
پروفسور هاوکینگ بی شک از تاثیر گذارترین چهره های شناخته شده ی قرن ما بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 57

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا