ازسرگیری پروازهای بین‌المللی فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه Reviewed by Momizat on . دولت مرکزی بغداد به تحریم هوایی اقلیم کردستان عراق پایان داد. حیدر عبادی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه بعد از شش ماه، دوباره به روی پ دولت مرکزی بغداد به تحریم هوایی اقلیم کردستان عراق پایان داد. حیدر عبادی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه بعد از شش ماه، دوباره به روی پ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » ازسرگیری پروازهای بین‌المللی فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه

ازسرگیری پروازهای بین‌المللی فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه

ازسرگیری پروازهای بین‌المللی فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه
 

دولت مرکزی بغداد به تحریم هوایی اقلیم کردستان عراق پایان داد. حیدر عبادی نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که فرودگاه‌های اربیل و سلیمانیه بعد از شش ماه، دوباره به روی پروازهای بین‌المللی باز می‌شود.

 کیهان نوین: تحریم هوایی کردستان عراق در اواخر سپتامبر سال ٢٠١٧/مهر ١٣٩۶ و در واکنش به برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به اجرا گذاشته شد. این همه‌پرسی به رغم مخالفت دولت مرکزی، با اصرار مسعود بارزانی برگزار شد.

روز سه‌شنبه ١٣ مارس/٢٢ اسفند، حیدر عبادی اعلام کرد که مقامات اقلیم کردستان عراق قبول کرده‌اند که مسئولیت دو فرودگاه بین‌المللی اربیل و سلیمانیه را به دولت مرکزی واگذار نمایند و در نتیجه به تحریم هوایی پایان داده می‌شود. البته برای اجرایی شدن این تصمیم، مدتی وقت لازم است تا کارمندان دولت مرکزی بغداد همۀ امور فرودگاه‌ها را در دست خود گیرند. احتمالاً پروازهای بین‌المللی از چند روز دیگر از سر گرفته خواهد شد.

با شروع تحریم‌ها، همۀ پروازهای خارجی فرودگاه‌های کردستان الزاماً به طور غیرمستقیم و از طریق بغداد صورت می‌گرفت. یعنی ارتباط مستقیم دو فرودگاه کُرد با خارج عراق غیرممکن شده بود.

برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق که عملاً از سوی هیچ کشور منطقه – جز اسرائیل – و هیچ نهاد بین‌المللی حمایت نشد، حداقل در کوتاه مدت به نفع منطقه تمام نشد. از جمله پارلمان عراق برای بودجۀ سال ٢٠١٨، سهمیۀ حکومت خودمختار کردستان عراق را کاهش داد و از ١٧درصد به ١٢٫۶ درصد رساند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا