آخرین گزارش از وضعیت یک زندانی محکوم به اعدام در زندان تبریز Reviewed by Momizat on .  حدود ۱۲ سال است  که ولی تقی زاده در زندان مرکزی تبریز تحت حکم اعدام به سر می‌برد، او از یک ماه پیش اقدام به اعتصاب غذا کرده است . طی این مدت ۱۰ الی ۱۵ کیلو کاه  حدود ۱۲ سال است  که ولی تقی زاده در زندان مرکزی تبریز تحت حکم اعدام به سر می‌برد، او از یک ماه پیش اقدام به اعتصاب غذا کرده است . طی این مدت ۱۰ الی ۱۵ کیلو کاه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » آخرین گزارش از وضعیت یک زندانی محکوم به اعدام در زندان تبریز

آخرین گزارش از وضعیت یک زندانی محکوم به اعدام در زندان تبریز

آخرین گزارش از وضعیت یک زندانی محکوم به اعدام  در زندان تبریز
 
 حدود ۱۲ سال است  که ولی تقی زاده در زندان مرکزی تبریز تحت حکم اعدام به سر می‌برد، او از یک ماه پیش اقدام به اعتصاب غذا کرده است . طی این مدت ۱۰ الی ۱۵ کیلو کاهش وزن داشته و علیرغم وضعیت جسمانی نامناسب همچنان به وضعیت وی رسیدگی نشده است، او که در سایه نبود اسناد کافی صرفا بر اساس “علم قاضی” به اعدام محکوم شده است به وضعیت حقوقی و بلاتکلیفی خود معترض است.

کیهان نوین:  ولی الله تقی زاده، زندانی محکوم به اعدام که حدود ۱۲ سال از نگهداری او در زندان مرکزی تبریز می‌گذرد، در اعتراض به روند طولانی بررسی پرونده و بلاتکلیفی خود در زندان پس از گذشت یک ماه همچنان اعتصاب غذا به سر می‌برد.

گفتنی است حدود ۱۰ الی ۱۵ کیلو کاهش وزن داشته و وضعیت جسمی‌اش هم اصلا خوب نیست، مدام سرگیجه دارد و چشمانش سیاهی می‌روند.

این زندانی چندین بار طی نامه‌ای به روند طولانی بررسی پرونده‌ی خود اعتراض کرده و علیرغم پیگیری‌های وکیل و خانواده همچنان به‌صورت بلاتکلیف در زندان مانده است.

لازم به ذکر است وی حدود دو ماه پیش نیز دست به اعتصاب زده بود که پس از ۲۳ روز با وعده‌ی قاضی ناظر زندان و معاون زندان مبنی بر اینکه مشکلتان را حل خواهیم کرد اعتصاب خود را شکسته است، با این‌حال پس از آن همچنان جواب قانع‌کننده‌ای به او نداده‌اند و همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

این زندانی محکوم به اعدام که به اتهام قتل در زندان به سر می‌برد گفته است: “آقای تقی زاده، منکر بزه انتصابی خود شده و گفته بود یازده سال پیش در اداره‌ی آگاهی زیر شکنجه اعتراف کرده و علیرغم اینکه شاکی پرونده نیز می‌داند او گناهی مرتکب نشده و حاضر به اجرای حکم نشده، قاضی تنها با علم خود حکم اعدام را صادر کرده است.”

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2421

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا