یک نوکیش مسیحی در تبریز بازداشت شد Reviewed by Momizat on . نوکیش مسیحی علی (فیلیپ) امینی ۱۹ آذر سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود . اکنون در زندان مرکزی تبریز نگهداری می شود. کیهان نوین: گفتنی است که مأمورا نوکیش مسیحی علی (فیلیپ) امینی ۱۹ آذر سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود . اکنون در زندان مرکزی تبریز نگهداری می شود. کیهان نوین: گفتنی است که مأمورا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » یک نوکیش مسیحی در تبریز بازداشت شد

یک نوکیش مسیحی در تبریز بازداشت شد

یک نوکیش مسیحی در تبریز بازداشت شد
 

نوکیش مسیحی علی (فیلیپ) امینی ۱۹ آذر سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود . اکنون در زندان مرکزی تبریز نگهداری می شود.

کیهان نوین: گفتنی است که مأموران با هجوم به مغازه محل کار او، اقدام به دستگیری این نوکیش مسیحی و ضبط اموال شخصی وی از جمله تلفن همراه و لپتاپ نموده‌اند.

علی امینی متاهل و دارای دو فرزند خردسال ۳ و یک ساله است و تا کنون اطلاعی از اتهامات وی به دست نیامده است.

بر اساس قانون اساسی، شهروندان مسیحی در ایران مانند سایر هم‌وطنانشان از حقوق اجتماعی برخوردارند و شهروند درجه یک شناخته می‌شوند، ولی خروج بی‌شمار مسیحیان از کشور که از همان سال‌های ابتدایی تشکیل نظام اسلامی در ایران آغاز شده و تاکنون ادامه یافته است بر واقعیت دیگری گواهی می‌دهد: ممانعت از پیشرفت و ارتقا به مناصب مهم، بسته و متروک شدن بسیاری از کلیساهای ایران، جلوگیری از پخش و انتشار کتاب انجیل به زبان فارسی، جلوگیری از تبلیغ آیین مسیحیت، بازداشت تعدادی از کشیشان و پیروان جدید دیانت مسیحی مواردی بوده‌اند که موجب عدم امنیت و آسایش شهروندان آئین مسیحیت در ایران شده و آنها را مجبور به مهاجرت اجباری از کشور کرده است.

گفتنی است، از انقلاب سال ۵۷ تاکنون چند رهبر کلیسا در ایران کشته‌شده‌اند و صدها مسیحی نیز تحت بازجویی بوده و زندانی‌شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2406

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا