گزارشی از آخرین وضعیت ۷ فعال مدنی بازداشت شده Reviewed by Momizat on . دست‌کم ۷ تن از فعالین مدنی در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری طی یک عملیات سراسری در سایر نقاط ایران توسط نیرو های امنیتی بازداشت شدند. کیهان نوین: علی‌رغم گذشت ۸ رو دست‌کم ۷ تن از فعالین مدنی در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری طی یک عملیات سراسری در سایر نقاط ایران توسط نیرو های امنیتی بازداشت شدند. کیهان نوین: علی‌رغم گذشت ۸ رو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » گزارشی از آخرین وضعیت ۷ فعال مدنی بازداشت شده

گزارشی از آخرین وضعیت ۷ فعال مدنی بازداشت شده

گزارشی از آخرین وضعیت ۷ فعال مدنی بازداشت شده
 

دست‌کم ۷ تن از فعالین مدنی در تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری طی یک عملیات سراسری در سایر نقاط ایران توسط نیرو های امنیتی بازداشت شدند.

کیهان نوین: علی‌رغم گذشت ۸ روز برخی از بازداشت‌شدگان کماکان از حق تماس تلفنی، ملاقات و دسترسی به وکیل محروم‌اند و در بازداشت موقت بسر می‌برند.

سعید اقبالی و سعید سیفی جهان به ترتیب ۲ و ۱ ماه تا زمان پایان قرار بازداشت از امکان ملاقات با خانواده و وکیل محروم شده‌اند. نادر افشاری دیگر فعال مدنی بازداشت شده در ۱۲ بهمن ماه نیز تا لحظه تنظیم این گزارش از حق ملاقات و دسترسی به وکیل محروم مانده است.

سعید اقبالی، سعید سیفی و نادر افشاری هر سه فعال مدنی در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شوند. پیش‌تر هرانا از انتقال پرونده سعید سیفی جهان به دادسرای شعبه ۶ شهید مقدس اوین خبر داده بود. از وضعیت داریوش زندی و همسرش شیما بابایی نیز اطلاع دقیقی در دست نیست، هرچند گزارشاتی مبنی بر انتقال این زوج به زندان اوین دریافت شده است.

در بین بازداشت شدگان کماکان از وضعیت بهنام موسیوند هیچ اطلاعی حاصل نشده است، این در حالی است که وی از ناراحتی قلبی رنج می‌برد و به همراه نداشتن داروهای قلبی‌اش موجب نگرانی خانواده و نزدیکان او شده است. تلاش های خانواده نگران موسیوند برای یافتن خبری از سرنوشت او با توجه به عدم پذیرش مسئولیت بازداشت او توسط نهاد قضایی، تا زمان تنظیم این گزارش به نتیجه ای نرسیده است.

محمود معصومی دیگر بازداشت شده مورخ ۱۲ بهمن ماه است که گمان می رود وضعیت مشابهی همچون سایر افراد مورد اشاره این گزارش داشته باشد. در مورد این فعال مدنی گزارش شده است که او نیز به زندان اوین منتقل شده.

از دلایل و جزییات بازداشت هماهنگ این فعالان مدنی کماکان اطلاعی در دست نیست. با اینحال میتوان در نظر گرفت نیروهای امنیتی یک عملیات هماهنگ و سراسری که زنجیره ای از فعالان مدنی در اقصی نقاط کشور در بر میگیرد را رهبری کردند. با توجه به محل نگهداری این افراد به نظر می آید وزارت اطلاعات متولی بازداشت این فعالان است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا