کاهش۱۶ درصدی صادرات نفت خام ایران و قطربه کشورهای آسیایی Reviewed by Momizat on . صادرات نفت خام ایران و قطر به کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ژاپن حدود16 درصد کاهش جدی داشته است. علت این کاهش فشارهای دولت عربستان سعودی و همچنین تهدیدهای دولت صادرات نفت خام ایران و قطر به کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ژاپن حدود16 درصد کاهش جدی داشته است. علت این کاهش فشارهای دولت عربستان سعودی و همچنین تهدیدهای دولت Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » کاهش۱۶ درصدی صادرات نفت خام ایران و قطربه کشورهای آسیایی

کاهش۱۶ درصدی صادرات نفت خام ایران و قطربه کشورهای آسیایی

کاهش۱۶ درصدی صادرات نفت خام ایران و قطربه کشورهای آسیایی
 
صادرات نفت خام ایران و قطر به کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ژاپن حدود۱۶ درصد کاهش جدی داشته است. علت این کاهش فشارهای دولت عربستان سعودی و همچنین تهدیدهای دولت آمریکا در زمینه همکاری‌های اقتصادی با ایران اعلام شده است.

کیهان نوین: صادرات نفت خام ایران به کشورهای آسیایی در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ حدود ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل آن کاهش داشته است. روند نزولی صدور نفت خام ایران به کشورهای آسیایی از سوی ناظران در ارتباط با فشارهای عربستان سعودی و آمریکا توضیح داده شده است.

حتی کشور چین که مناسبات خوبی با جمهوری اسلامی دارد، از واردات نفت خام خود از ایران کاسته است. واردات نفت خام چین از ایران در ماه دسامبر کاهشی بیش از ۱۷ درصد داشته است. هند نیز میزان واردات نفت خام خود از ایران را بیش از ۶ درصد کاهش داده است.

بیشتر بخوانید: آینده ناروشن پروژه‌های اقتصادی ایران در سایه سیاست ترامپ

صادرات نفت ایران به ژاپن نیز در ماه دسامبر کاهشی بیش از ۱۱ درصد داشته و به حدود ۲۱۸ هزار بشکه در روز رسیده است.

کاهش صادرات نفت خام قطر به ژاپن و کره جنوبی در ماه دسامبر بیش از ۲۰ درصد بوده است. این در حالی است که صادرات نفت خام عربستان به کشورهای آسیایی و از جمله به مشتریان اصلی ایران و قطر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

شرکت‌های غربی و آسیایی فعال در حوزه نفت و گاز نیز در اثر فشارهای عربستان و تهدیدهای دونالد ترامپ اقدام به بررسی مجدد پروژه‌های مربوط به همکاری‌های اقتصادی خود با جمهوری اسلامی نموده‌اند.

به عنوان نمونه، مسئولان شرکت نفتی توتال فرانسه اعلام کرده‌اند که برای محاسبه ریسک احتمالی همکاری اقتصادی با ایران، پروژه‌های فعالیت در حوزه‌های پارس جنوبی را بار دیگر بررسی خواهند کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا