پیگیری پرونده بازداشت احمدرضا جلالی توسط وزرات امورخارجه سوئد Reviewed by Momizat on . وزارت خارجه سوئدپرونده بازداشت و حکم اعدام احمدرضا جلالی محقق ایرانی که در استکهلم سکونت داشت وهم چنین تابعیت سوئد را دریافت کرده بودرا پیگیری می کند. کیهان نوی وزارت خارجه سوئدپرونده بازداشت و حکم اعدام احمدرضا جلالی محقق ایرانی که در استکهلم سکونت داشت وهم چنین تابعیت سوئد را دریافت کرده بودرا پیگیری می کند. کیهان نوی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » پیگیری پرونده بازداشت احمدرضا جلالی توسط وزرات امورخارجه سوئد

پیگیری پرونده بازداشت احمدرضا جلالی توسط وزرات امورخارجه سوئد

پیگیری پرونده بازداشت احمدرضا جلالی توسط وزرات امورخارجه سوئد
 
وزارت خارجه سوئدپرونده بازداشت و حکم اعدام احمدرضا جلالی محقق ایرانی که در استکهلم سکونت داشت وهم چنین تابعیت سوئد را دریافت کرده بودرا پیگیری می کند.

کیهان نوین:احمدرضا جلالی پزشک و استاد موسسه آموزشی کارولینسکا در استکهلم سوئد اردیبهشت ۱۳۹۵ در ایران دستگیر شد. اتهامات وی جاسوسی و انتقال اطلاعات مربوط به دانشمندان هسته‌ای ایران به اسرائیل عنوان شده است. وی در دادگاه انقلاب ایران به اعدام محکوم شده و این حکم در دیوان عالی کشور نیز به تایید رسیده است.

در این حال خبرگزاری رویترز روز شنبه ۲۸ بهمن اظهارات یکی از سخنگویان وزارت خارجه سوئد را بازتاب داده است که از ورود استکهلم به این پرونده حکایت دارد.

این سخنگوی وزارت خارجه سوئد اظهار داشت: «ما در جریانیم که اداره مهاجرت به او [احمدرضا جلالی] شهروندی اعطا کرده است. ما همچنان از طریق کنسولگری در این باره کار می‌کنیم و از کنسولگری‌هایمان می‌خواهیم که با شهروندانمان ارتباط داشته باشند.»

او در ادامه اضافه کرد: «ما با نمایندگان ایران مرتب در تماس هستیمو از آنها خواسته‌ایم که امکان ارتباط با جلالی را فراهم آورند. دیدگاه سوئد درباره مجازات اعدام را هم به آنها انتقال داده‌ایم و اعلام کرده‌ایم که مجازات اعدام به هر شکلی را محکوم می‌کنیم. خواسته ما این است که مجازات اعدام اجرا نشود.»

پیش از این فعالان و گروه‌های مدافع حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین‌الملل بارها خواستار لغو حکم اعدام احمدرضا جلالی شده‌اند. عفو بین‌الملل همچنین می‌گوید نامه‌ای از آقای جلالی دریافت کرده که در آن نوشته شده وی چون نپذیرفته است برای ایران جاسوسی کند دستگیر و محاکمه شده.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5540

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا