هزینه سالانه ۵۰هزار یورویی پناهجویان نابالغ در آلمان Reviewed by Momizat on . در ایالت‌های آلمان برای آن دسته از جوانان و نوجوانان پناهجو که تنها و بدون سرپرست هستند، هزینه زیادی صرف می‌شود. روزنامه “ولت” بر اساس پرسش از مسئولان ایالات مخ در ایالت‌های آلمان برای آن دسته از جوانان و نوجوانان پناهجو که تنها و بدون سرپرست هستند، هزینه زیادی صرف می‌شود. روزنامه “ولت” بر اساس پرسش از مسئولان ایالات مخ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » هزینه سالانه ۵۰هزار یورویی پناهجویان نابالغ در آلمان

هزینه سالانه ۵۰هزار یورویی پناهجویان نابالغ در آلمان

هزینه سالانه ۵۰هزار یورویی پناهجویان نابالغ در آلمان
 
در ایالت‌های آلمان برای آن دسته از جوانان و نوجوانان پناهجو که تنها و بدون سرپرست هستند، هزینه زیادی صرف می‌شود. روزنامه “ولت” بر اساس پرسش از مسئولان ایالات مختلف میانگین این مخارج را ۵۰هزار یورو اعلام می‌کند.

کیهان نوین: پذیرش آن دسته از آوارگان و جنگ‌زدگان جوان که به آلمان می‌رسند و کسی همراه آنها نیست، سالانه و به طور میانگین ۵۰هزار یورو خرج روی دست دولت‌های محلی می‌گذارد. وزارت دارایی زنگ خطر را به صدا در آورده است.

شفاف‌ترین آمارها را ایالت اشلویگ هولشتاین دارد که در سال ۲۰۱۷ مجموعا ۱۰۵میلیون و دویست هزار یورو برای مراقبت و تامین نیازهای پناهجویان صغیر و تنها خرج کرده است. اداره تامین اجتماعی کیل می‌گوید در این سال ۱۷۹۵ جنگ‌زده و پناهجوی نابالغ پذیرش شده‌اند که ۷۷۵ نفرشان در طول سال به سن قانونی رسیدند. میانگین هزینه‌ این گروه از پناهجویان در کل آلمان ۵۰هزار یوروست اما در شلسویگ هولشتاین که شمالی‌ترین ایالت آلمان است، این رقم به ۵۸۶۰۰ یورو می‌رسد.

در دو ایالت زاکسن و نیدرزاکسن این میانگین به ۵۴هزار می‌رسد؛ در تورینگن ۴۹هزار و در براندنبورگ ۴۰هزار یورو. آمارها از کل هزینه‌هایی استخراج شده‌اند که تا ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ ثبت شده‌اند. در سراسر آلمان تعداد پناهجویان بی‌سرپرست، ۵۶هزار و ۷۵۸ نفر بوده که ۲۴هزار و ۸۹ نفرشان سن قانونی داشته‌اند.

در سایر ایالات آلمان اطلاعات جدید یا دقیقی در دست نیست. در بسیاری موارد، خیلی از داده‌ها فهرست نشده‌اند. تنها ایالتی که همه مخارج را لیست کرده، شلسویگ هولشتاین است که مثلا همراهی برای موارد بیماری، هزینه رفت و آمد و یا دستمزد مترجم را دسته‌بندی کرده است.

دولت فدرال تا کنون تنها بخشی از این مخارج را تقبل کرده است برای همین وزیران دارایی ایالت‌ها در نشستی در ژانویه خواستار تامین دستکم نصف این هزینه‌ها از سوی دولت مرکزی شدند. اشلویک هولشتاین برای سال ۲۰۱۷ بودجه‌ای معادل ۱۱میلیون و ۹۰۰هزار یورو از دولت گرفته و این یعنی تقریبا یک دهم هزینه‌های ضرور.

دولت‌های محلی از این کمبودها شاکی هستند و می‌گویند که کمبود منابع مالی بیش از همه، به کارگیری نیروی متخصص برای برخورد با جوانان را دشوار می‌کند. مهم‌تر آن که تعیین دقیق سن پناهجویان مستلزم آزمایش‌های تخصصی پزشکی است تا ضریب خطا در مورد دسته‌بندی آنها به بالغ و نابالغ کمتر شود.

یکی دیگر از مشکلات به این بر می‌گردد که برداشت واحدی از “آواره نابالغ بدون همراه” وجود ندارد. از جنبه رسمی، ۴۳درصد پناهجویان و مهاجران حاضر در آلمان بالغ محسوب می‌شوند، اما طبق قوانین، آن دسته از خارجیانی که بدون والدین خود سفر کرده‌اند، می‌توانند پس از ۱۸ سالگی نیز زیر پوشش کمک‌های اداره رفاه جوانان باقی بمانند. این البته مشروط است به آن که پرستاران مراقب و کارکنان اداره جوانان چنین نیازی را تشخیص داده و توصیه کرده باشند.

طبق قوانین خدمات اجتماعی آلمان، پناهجویان بالغ در موارد استثنایی می‌توانند تا ۲۷ سالگی نیز از سرویس‌های ادارات حمایت از کودکان و جوانان برخوردار باشند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا