هزاران پاکستانی پیکر عاصمه جهانگیر، مدافع حقوق بشر را تشییع کردند Reviewed by Momizat on . عاصمه جهانگیر که در ۶۶ سالگی در گذشت، در کشور خود پاکستان، یکی از شخصیت‌های معیار اخلاق محسوب می‌شد. کیهان نوین: روز سه‌شنبه ١٣ فوریه/٢۴ بهمن، هزاران نفر از مرد عاصمه جهانگیر که در ۶۶ سالگی در گذشت، در کشور خود پاکستان، یکی از شخصیت‌های معیار اخلاق محسوب می‌شد. کیهان نوین: روز سه‌شنبه ١٣ فوریه/٢۴ بهمن، هزاران نفر از مرد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » هزاران پاکستانی پیکر عاصمه جهانگیر، مدافع حقوق بشر را تشییع کردند

هزاران پاکستانی پیکر عاصمه جهانگیر، مدافع حقوق بشر را تشییع کردند

هزاران پاکستانی پیکر عاصمه جهانگیر، مدافع حقوق بشر را تشییع کردند
 

عاصمه جهانگیر که در ۶۶ سالگی در گذشت، در کشور خود پاکستان، یکی از شخصیت‌های معیار اخلاق محسوب می‌شد.

کیهان نوین: روز سه‌شنبه ١٣ فوریه/٢۴ بهمن، هزاران نفر از مردم پاکستان به یاد عاصمه جهانگیر در ورزشگاه “قذافی” شهر لاهور جمع شدند.در مراسم خاکسپاری وی بسیاری از شخصیت‌های سیاسی، وکلای دادگستری و روشنفکران پاکستانی حضور یافتند. خانم جهانگیر حدود یک سال و نیم در مقام گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور ایران انجام وظیفه کرد.

یک استاد دانشگاه به اسم سعید رحیم‌الحق به خبرگزاری فرانسه گفت: “مرگ عاصمه خلاء بزرگی ایجاد کرد که متأسفانه شاید هیچگاه پر نشود”. مراسم بزرگداشت و تشییع پیکر عاصمه جهانگیر که به کمک پهپاد‌های دوربین‌دار فیلمبرداری می‌شد مستقیماً از تلویزیون پخش شد.

عاصمه جهانگیر روز یکشنبه گذشته در گذشت. او وکیل دادگستری و بنیانگذار کمیسیون حقوق بشر پاکستان بود و مدتی نیز به عنوان گزارشگر ویژه برای سازمان ملل کار کرد. خانم جهانگیر چند گزارش دقیق در بارۀ نقض حقوق بشر در ایران تهیه کرده بود.

پایبندی او به قانون و حقوق بشر و سابقۀ طولانی فعالیت در این زمینه‌ها برای عاصمه جهانگیر اعتبار و وجهه‌ای بین‌المللی ایجاد کرده بود. آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل او را “مدافع خستگی‌ناپذیر حقوق همۀ ملت‌ها و پیام‌آور برابری” توصیف کرد. در شبکه‌های اجتماعی نیز واکنش‌های بسیار زیادی از سوی پاکستانی‌ها دیده می‌شود. در یک پیام توئیتری آمده است: “حالا چگونه باید قطب‌نمای اخلاقی دیگری پیدا کنیم؟”

 عاصمه جهانگیر در کشور خود چند بار تهدید به مرگ شده بود. او که در سال ٢٠٠٧ در زمان ریاست جمهوری ژنرال پرویز مشرف بازداشت شد، پنج سال بعد گفت که در آن زمان آی.اس.آی – سازمان اطلاعات نظامی پاکستان – وی را تهدید به مرگ کرده بود.
Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا