نسرین ستوده: برداشتن حجاب به یک جنبش همگانی زنان ایران تبدیل شده است Reviewed by Momizat on . روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق‌بشر ایرانی، در گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه‌ی دیلی‌تلگراف، گفت که برداشتن حجاب ازسوی زنان ایرانی روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق‌بشر ایرانی، در گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه‌ی دیلی‌تلگراف، گفت که برداشتن حجاب ازسوی زنان ایرانی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » نسرین ستوده: برداشتن حجاب به یک جنبش همگانی زنان ایران تبدیل شده است

نسرین ستوده: برداشتن حجاب به یک جنبش همگانی زنان ایران تبدیل شده است

نسرین ستوده: برداشتن حجاب به یک جنبش همگانی زنان ایران تبدیل شده است
 
روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن‌ماه، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق‌بشر ایرانی، در گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه‌ی دیلی‌تلگراف، گفت که برداشتن حجاب ازسوی زنان ایرانی، به یک جنبش اجتماعی تبدیل شده است.

کیهان نوین: «نسرین ستوده، فعال حقوق‌بشر سرشناس ایرانی که خود زمانی در داخل زندان جمهوری اسلامی از پوشیدن حجاب اجباری خودداری می‌کرده است، اکنون در بیرون زندان، مسؤولیت دفاع از زنانی را به‌عهده گرفته است که در خیابان‌های تهران و شهرهای بزرگ کشور، با به چالش کشیدن محدودیت‌های اجتماعی علیه زنان، حجاب‌های خود را از سر برمی‌دارند».

نسرین ستوده می‌گوید: «من خودم شخصاً سختی‌های بسیاری را برای خودداری از پوشیدن حجاب و چادر اجباری در زندان زنان ایران کشیده‌ام؛ اما اکنون این دیگر یک مسأله‌ی شخصی نیست و به یک جنبش همگانی زنان ایران تبدیل شده است».

ویدا موحد با رفتن بر روی یک جعبه‌ی تقسیم خطوط تلفن در خیابان انقلاب تهران و درآوردن حجاب خود در ملاءعام، به «دختر خیابان انقلاب» معروف شده و به یک حرکت نمادین در کشور دامن زده است.خانم ستوده در توصیف حرکت ویدا موحد گفته است: «ارزش و اهمیت این کُنش او، در دو  ویژگی است: یکی آن‌که آن را در ملاءعام انجام داده است و دیگر آن‌که این کُنش اعتراضی، به‌صورت صلح‌آمیز بوده است.

تمام مبارزات برای آزادی‌های مدنی در جهان، با این ویژگی‌ها انجام شده و به سرانجام رسیده است. دلیلی وجود ندارد که این جنبش اجتماعی زنان در ایران هم به پیروزی نرسد».خانم ستوده در پاسخ به پرسش تلگراف درمورد آینده‌ی این جنبش، گفت: «این یک اعتراض بی‌پایان است. آن‌ها نمی‌توانند همه‌ی زنان ایران را دستگیر کنند».

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا