مهمترین اخبار نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی درسال ۹۶ Reviewed by Momizat on . اخبارنقض حقوق بشری صورت گرفته توسط جمهوری اسلامی درسال 96 و بنابراعلام فعالین حقوق بشری درون مرزی و شاهدان و مردم ایران جمع آوری شده است. کیهان نوین: دفتر رئیس اخبارنقض حقوق بشری صورت گرفته توسط جمهوری اسلامی درسال 96 و بنابراعلام فعالین حقوق بشری درون مرزی و شاهدان و مردم ایران جمع آوری شده است. کیهان نوین: دفتر رئیس Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » مهمترین اخبار نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی درسال ۹۶

مهمترین اخبار نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی درسال ۹۶

مهمترین اخبار نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی درسال ۹۶
 
اخبارنقض حقوق بشری صورت گرفته توسط جمهوری اسلامی درسال ۹۶ و بنابراعلام فعالین حقوق بشری درون مرزی و شاهدان و مردم ایران جمع آوری شده است. کیهان نوین: دفتر رئیس شهرداری شهر شادگان توسط افراد ناشناسی سوزانده شد. نیروهای اطلاعاتی دو کارگر شهرداری را به این اتهام بازداشت و به محل نامعلوم منتقل کردند. از اسامی و مشخصات دیگر بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست. کارگران شهرداری شادگان مدت چند ماه است که حقوق دریافت نکرده اند.

– به دنبال اعتصاب کارگران نیشکر هفته تپه در روزهای اخیر؛ نیروهای گارد از صبح روز ۱۵ بهمن به کارگران حمله کرده و اقدام به دستگیری آنان کردند. دست‌کم ۳۴ تن از فعالین کارگری و معترضین به معوقات حقوقی در خصوص سیاست های مالی این شرکت صنفی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند، کارگران بازداشت شده با سپردن تعهد آزاد شدند

– دستکم ۱۰ زندانی که غالبا با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده‌اند در زندان رجایی شهر کرج جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.

– چند دانش آموز بلوچ در اعتراضات اخیر بازداشت شدند بطحایی وزیر آموزش و پرورش از بازداشت ۱۵۶ دانش آموز در تظاهرات های اخیر خبر داد که ۶ نفر از آنها به مرحله بازپرسی رسیدند. محمد بطحایی از وجود یک دانش آموز بلوچ که مدت بازداشتش از بقیه طولانی تر شده خبر داد که با قرار وثیقه آزاد شده و در انتظار دادرسی است.

– طی ماه گذشته میلادی دادگاه های حکومت ایران برای یک زندانی سیاسی حکم اعدام صادر و حکم اعدام یک زندانی سیاسی دیگر را نیز تایید کردند.

– روز پنج شنبە هفتە گذشته ١٢ بهمن ، نیروهای امنیتی حکومت ایران در شهر روانسر دو نفر را بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل کردەاند.

– به گفته مختار زارعی دادگاه سنندج برای پرونده ابراهیم لطف‌الهی سه تخلف مرتکب شده و به گزارش اداره اطلاعات استناد کرد. ده سال از جان باختن ابراهیم لطف‌الهی، دانشجوی رشته حقوق دانشگاه پیام‌نور سنندج گذشت و تاکنون کسی در این رابطه به عنوان متهم شناخته نشده و پرونده قضایی وی نتیجه‌ای را درپی نداشته است.
ابراهیم لطف اللهی در زیر شکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات جان خود را از دست داده و امیری معاون دادستان سنندج و مهدی مولاولی با نام مستعار “هاتفی”، جانشین رئیس اطلاعات سنندج و مسئول گزینش وزارت اطلاعات در استان کردستان، از مسئولین بازجویی این دانشجو بوده‌اند.

– علی نوری فعال مدنی، با تودیع وثیقه تا زمان دادگاه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

– دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی حکم صادره برای ابراهیم نوری و اکبر جهانگیری دو تن از فعالین ترک (آذری) که در مهرماه سال جاری توسط شعبه ۱ کیفری دادگستری شهرستان اهر به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام ایران به ریاست قاضی نظری به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند را عینا تایید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا