معدوم شدن بیش از ۲۴ میلیون مرغ به علت شیوع ویروس اچ فایو ان سیکس آنفولانزای مرغی Reviewed by Momizat on . معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در ایران با اشاره به معدوم شدن بیش از ۲۴ میلیون قطعه مرغ به علت ویروس اچ فایو ان سیکس آنفولانزای  از آغاز پاییز سال جاری معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در ایران با اشاره به معدوم شدن بیش از ۲۴ میلیون قطعه مرغ به علت ویروس اچ فایو ان سیکس آنفولانزای  از آغاز پاییز سال جاری Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » معدوم شدن بیش از ۲۴ میلیون مرغ به علت شیوع ویروس اچ فایو ان سیکس آنفولانزای مرغی

معدوم شدن بیش از ۲۴ میلیون مرغ به علت شیوع ویروس اچ فایو ان سیکس آنفولانزای مرغی

معدوم شدن بیش از ۲۴ میلیون مرغ به علت شیوع ویروس اچ فایو ان سیکس آنفولانزای مرغی
 
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی در ایران با اشاره به معدوم شدن بیش از ۲۴ میلیون قطعه مرغ به علت ویروس اچ فایو ان سیکس آنفولانزای  از آغاز پاییز سال جاری تاکنون در در کیاشهر رشت شناسایی شده است.

کیهان نوین: به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، علی صفر ماکنعلی با اشاره به اینکه این ویروس به نام H5N6 بعد از ۱۲ سال برای نخستین بار وارد ایران شده گفته: «سازمان دامپزشکی کشور از طریق مجاری دیپلماتیک گزارش این مورد را به سازمان جهانی بهداشت و دام ارسال کرده است.»

به گفته ماکنعلی، در حال حاضر در ۱۷ استان ایران مواردی از این بیماری مشاهده شده که در برخی به صورت پراکنده و موردی بوده است.

او تعداد مرغ‌های معدوم شده در نتیجه موج جدید بیماری آنفولانزای مرغی در ایران را از آغاز پاییز سال جاری تاکنون در حدود ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه دانسته و گفته: «۸۲ درصد از این مرغ‌ها، تخم گذار بوده‌اند.»

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی همچنین در مورد موارد انسانی ابتلا به این بیماری گفته که تاکنون هیچ موردی از ابتلای انسانی به این ویروس در کشور مشاهده نشده است.

مقامات بهداشتی و دولتی در ایران علت اصلی افزایش شدید قیمت تخم مرغ در یکی دو ماه اخیر در ایران را ابتلا تعداد بسیاری از مرغ های تخم گذار به بیماری و در نتیجه معدوم کردن آن عنوان کرده اند. قیمت تخم مرغ در اوایل ماه گذشته در ایران به شدت افزایش یافته و به شانه ای ۲۰ هزار تومان نیز رسیده بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا