محمد معصوم استانکزی: ایران و روسیه از کمک کنندگان نیروی تروریستی طالبان Reviewed by Momizat on .  رئیس امنیت ملی افغانستان، محمد معصوم استانکزی گفت: ایران و روسیه را به بهانه ی جنگ با داعش به طالبان کمک می کنند. کیهان نوین:  آقای استانکزی گفته است که یکی از  رئیس امنیت ملی افغانستان، محمد معصوم استانکزی گفت: ایران و روسیه را به بهانه ی جنگ با داعش به طالبان کمک می کنند. کیهان نوین:  آقای استانکزی گفته است که یکی از Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » محمد معصوم استانکزی: ایران و روسیه از کمک کنندگان نیروی تروریستی طالبان

محمد معصوم استانکزی: ایران و روسیه از کمک کنندگان نیروی تروریستی طالبان

محمد معصوم استانکزی: ایران و روسیه از کمک کنندگان نیروی تروریستی طالبان
 
 رئیس امنیت ملی افغانستان، محمد معصوم استانکزی گفت: ایران و روسیه را به بهانه ی جنگ با داعش به طالبان کمک می کنند.
کیهان نوین:  آقای استانکزی گفته است که یکی از عوامل اصلی انتقال جنگجویان داعش و جنگجویان آسیای میانه به شمال افغانستان، گروه طالبان است.

او می‌گوید که انتقال اعضای گروه‌های تروریستی از بیرون به داخل افغانستان و به چهار سوی این کشور توسط طالبان و به صورت یک شبکه ی چتری صورت می گیرد.

پیش از این، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان گفته بود : “ما درباره حمایت خارجی از بخش داعش در افغانستان نگرانی داریم. ما بارها و بارها موضوع انتقال جنگجویان داعش و سلاح‌های غربی توسط هلیکوپترهای ناشناس در افغانستان را مطرح کرده‌ایم.”

آقای استانکزی می‌گوید: “آزادی چو از حد بگذرد، رسوا شود. اگر بدون تحلیل برای مقاصد سیاسی خود حرف‌هایی را زمزمه می‌کنیم، تاثیر آن را باید بر منافع ملی ارزیابی کنیم. این خودش بهانه به کشورهای دیگر می‌دهد که طالب بهتر است از داعش و آنها طالب را کمک می‌کنند تا داعش را از بین ببرند.”

به گفته وی، شواهدی وجود دارد که روسیه و ایران کمک‌هایی را به طالبان انجام می دهند اما نه به آن اندازه که تبلیغات وسیع درموردش وجود دارد.

روسیه هدف از تماسش با طالبان را فقط به منظور تأمین امنیت اتباع روسی و روند صلح افغانستان عنوان کرده است ولی مقام‌های ایرانی این چنین ادعاها را رد کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 25

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا