فرانسه یک خط اعتباری ۵‚١میلیارد یورویی برای تجارت با ایران ایجاد می‌کند Reviewed by Momizat on . "نیکلا دوفورک" مدیر عامل بانک عمومی سرمایه‌گذاری فرانسه موسوم به "ب. پ. ای فرانس" از گشایش یک خط اعتباری ۵‚١میلیارد یورویی برای حمایت از شرکت‌های فرانسوی برای ت "نیکلا دوفورک" مدیر عامل بانک عمومی سرمایه‌گذاری فرانسه موسوم به "ب. پ. ای فرانس" از گشایش یک خط اعتباری ۵‚١میلیارد یورویی برای حمایت از شرکت‌های فرانسوی برای ت Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » فرانسه یک خط اعتباری ۵‚١میلیارد یورویی برای تجارت با ایران ایجاد می‌کند

فرانسه یک خط اعتباری ۵‚١میلیارد یورویی برای تجارت با ایران ایجاد می‌کند

فرانسه یک خط اعتباری ۵‚١میلیارد یورویی برای تجارت با ایران ایجاد می‌کند
 

“نیکلا دوفورک” مدیر عامل بانک عمومی سرمایه‌گذاری فرانسه موسوم به “ب. پ. ای فرانس” از گشایش یک خط اعتباری ۵‚١میلیارد یورویی برای حمایت از شرکت‌های فرانسوی برای تعاملات تجاری با ایران خبر داد.

 کیهان نوین: نیکلا دوفورک  مدیرعامل بانک ب. پ. ای فرانس گفت: «ما مقدمات این کار را در سال ۲۰۱۷ انجام دادیم و هر روز روی شرایط ورودمان به بازار ایران کار می‌کنیم. او تأکید کرد که ما برای کار با بازار ایران تمامی جوانب را بررسی کرده‌ایم. این یک جریان کاملاً مجزای پولی است. دلار در این طرح جایی ندارد و همه تراکنش‌های مالی-تجاری با یورو انجام خواهد شد. برای پرهیز از برخورد با تحریم‌های فرا سرزمینی آمریکا ما تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی آمریکایی را از فرآیند تعاملات تجاری و مالی خود با ایران حذف کرده‌ایم. گذرنامه آمریکایی در این طرح جایی ندارد.»

برای سال۲۰١۸ این بانک فرانسوی برآورد می کند که اعتبارات صادراتی به شرکت‌های فرانسوی برای ورود به بازار ایران به ۴۰۰ میلیون یورو افزایش یابد. این در حالی است که اعتبارات این بانک در سال گذشته ١۸۶ میلیون یورو بوده است.

یادآور می‌شویم که پس از اجرایی شدن توافق هسته‌ای در سال ۲۰١۵، بسیاری از بانک‌های جهان، از ترس نقض احتمالی تحریم‌های فرا سرزمینی آمریکا و جریمه از سوی این کشور از داد و ستد با ایران خودداری کرده‌اند. بانک‌های بزرگ فرانسوی، از جمله “ب. اِن. پ. پاری‌با”، هنوز جریمه ۹ میلیارد دلاری این بانک به آمریکا را به لحاظ تعاملات مالی با ایران فراموش نکرده‌اند.

رویترز گزارش می‌دهد: فرانسه از زمانی که پاریس، واشنگتن و دیگر قدرت‌های جهانی در سال ۲۰۱۵ برای لغو بسیاری از تحریم‌های ایران در ازای کنترل برنامه هسته‌ای این کشور توافق کردند، به دنبال تقویت تجارت با ایران بوده است؛ اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، تهدید به خروج از این توافق نموده و واشنگتن برخی محدودیت‌های مالی علیه ایران را حفظ کرده و موجب شده است بانک‌های خصوصی حتی آن‌هایی که خارج از آمریکا هستند، درباره معاملات مالی با ایران نگران باشند.
شرکت اروپایی “ایرباس” نیز از احتیاط بیش از حد بانک‌ها شکایت دارد و اعلام کرده است این امر، معاملات با شرکت رقیب یعنی “بوئینگ” را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 به دلیل آنکه “ب. پ. ای فرانس Bpifrance” بانکی است که هیچگونه فعالیت برون مرزی در خاک آمریکا ندارد، از تحریم های فراسرزمینی آمریکا نیز هراسی ندارد و تعامل این بانک با ایران با مجازات احتمالی نقض تحریم‌های آمریکا روبرو نمی‌شود.

در همین حال، دیگر کشورهای اروپایی نیز بیکار ننشسته‌اند و از ماه‌های گذشته تدابیری را برای تعاملات تجاری و سرمایه‌گذاری در ایران به مورد اجرا گذاشته‌اند. در واقع بسیاری از کشورهای اروپایی در حال بسیج نیروهای خود هستند که ضمن حفظ روابط تجاری و اقتصادی خود با آمریکا به بازار ایران راه یابند.

توافق سرمایه‌گذاری به ارزش ۵ میلیارد یورو میان ایتالیا و ایران از جمله این تلاش‌هاست که به مرحله اجرایی رسیده است. بر اساس این توافق رم به شرکت‌های ایتالیایی کمک می‌کند تا در ایران سرمایه‌گذاری کنند.
این توافق‌نامه در واقع، ارتباط بانکی و اعتباری بین هولدینگ دولتی اینویتالیا کشور ایتالیا با دو بانک ایرانی: بانک “صنعت و معدن” و بانک “خاورمیانه” است. این توافق به شرکت‌های ایتالیایی امکان می‌دهد تا فاینانس پروژه‌های خود در ایران را انجام دهند.
“اینویتالیا” دو خط اعتباری با این دو بانک ایرانی باز می‌کند و دو بانک ایرانی نیز فاینانس پروژه‌ها را تضمین می‌کنند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا