زلزله در افغانستان و پاکستان اهالی کابل و پیشاور را وحشت‌زده کرد Reviewed by Momizat on . زلزله‌ای که حوالی ظهر امروز (به وقت محلی) در شمال شرقی افغانستان رخ داد، تلفاتی در این کشور نداشت. اما در بلوچستان پاکستان یک نفر کشته و چند تن زخمی شدند. شدت ز زلزله‌ای که حوالی ظهر امروز (به وقت محلی) در شمال شرقی افغانستان رخ داد، تلفاتی در این کشور نداشت. اما در بلوچستان پاکستان یک نفر کشته و چند تن زخمی شدند. شدت ز Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » زلزله در افغانستان و پاکستان اهالی کابل و پیشاور را وحشت‌زده کرد

زلزله در افغانستان و پاکستان اهالی کابل و پیشاور را وحشت‌زده کرد

زلزله در افغانستان و پاکستان اهالی کابل و پیشاور را وحشت‌زده کرد
 

زلزله‌ای که حوالی ظهر امروز (به وقت محلی) در شمال شرقی افغانستان رخ داد، تلفاتی در این کشور نداشت. اما در بلوچستان پاکستان یک نفر کشته و چند تن زخمی شدند. شدت زلزله ۶٫١ ریشتر اندازه‌گیری شده است.

 کیهان نوین: روز چهارشنبه ١١ بهمن/٣١ ژانویه، در عمق ١٩١ کیلومتری کوه‌های هندوکُش زلزله‌ای رخ داد که علاوه بر افغانستان، در پاکستان و هند هم احساس شد. تا بعدازظهر این روز، هیچ تلفاتی در افغانستان گزارش نشده است. با اینحال ولایت بدخشان و بخصوص شهرستان جُرم که مرکز زلزله بوده است، مناطقی دورافتاده و بسیار مرتفع هستند و بنابراین به درستی معلوم نیست که روستاهای این منطقه همگی سالم مانده باشند. برخی منابع محلی از ویرانی خانه‌ها و تلف شدن دام خبر می‌دهند. نیک محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان فقط گفته است که بعد از بررسی، اطلاعات دقیق را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد.

گذشته از موانع طبیعی، حضور طالبان در این مناطق کار کمک‌رسانی را مشکل‌تر می‌کند. نیروهای طالبان در این موارد به مأموران و کاروان‌های دولتی حمله می‌کنند.

با وقوع زلزله برخی اهالی پایتخت به خیابان‌ها آمدند. طی دو هفتۀ اخیر کابل شاهد چندین حمله و سوءقصد تروریستی سنگین بوده و به همین دلیل شهر در اضطراب و نگرانی به سر می‌برد.

در پاکستان، ساکنان شهرهای اسلام‌آباد، پیشاور و لاهور از زمین‌لرزه وحشت کردند و از خانه‌ها و محل کار بیرون ریختند. در پیشاور، وحشت و فرار مردم باعث شد که در یک مدرسۀ ابتدایی چهار کودک آسیب ببینند. در استان بلوچستان پاکستان یک نفر کشته و چند نفر زخمی شده‌اند. در پایتخت هند – دهلی نو – نیز لرزه‌های خفیفی احساس شد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا