زخمی شدن ۲١تن دردرگیری خونین میان پناهجویان افغان و آفریقایی در کاله Reviewed by Momizat on . در نتیجه درگیری بین پناهجویان افغانی و آفریقایی اهل اریتره در چندین نقطه درشهر بندری "کاله" فرانسه روز پنجشنبه ۱۲ بهمن/ اول فوریه حدود ۲١ تن زخمی شدند. کیهان نو در نتیجه درگیری بین پناهجویان افغانی و آفریقایی اهل اریتره در چندین نقطه درشهر بندری "کاله" فرانسه روز پنجشنبه ۱۲ بهمن/ اول فوریه حدود ۲١ تن زخمی شدند. کیهان نو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » زخمی شدن ۲١تن دردرگیری خونین میان پناهجویان افغان و آفریقایی در کاله

زخمی شدن ۲١تن دردرگیری خونین میان پناهجویان افغان و آفریقایی در کاله

زخمی شدن ۲١تن دردرگیری خونین میان پناهجویان افغان و آفریقایی در کاله
 

در نتیجه درگیری بین پناهجویان افغانی و آفریقایی اهل اریتره در چندین نقطه درشهر بندری “کاله” فرانسه روز پنجشنبه ۱۲ بهمن/ اول فوریه حدود ۲١ تن زخمی شدند.

کیهان نوین: حال چند تن از زخمیان این رویداد بی‌سابقه که بر اثر اصابت گلوله به شدت زخمی شده‌اند وخیم اعلام شده است. پلیس فرانسه، روز جمعه ۲ فوریه اعلام کرد که در تعقیب یکی از پناهجویان فراری افغان است که یکی از عوامل اصلی بروز درگیری‌های دیروز میان پناهجویان در کاله بوده است.

 پلیس فرانسه مشخصات یک پناهجوی افعان را که دیروز در درگیری‌های “کاله” نقش مهمی داشته برای تعقیب و بازداشت اعلام کرده است؛ این پناهجوی افغان که متهم به شلیک به سوی پناهجویان اهل اریتره در مجاور بیمارستان کاله بوده، ۳۷ سال دارد.
درگیری در هنگام توزیع غذا میان پناهجویان افغانی و اهل اریتره رخ داد.

در جریان درگیری، ٤ پناهجوی ١۶ تا ١۸ ساله اهل اریتره در اثر اصابت گلوله زخمی به شدت شدند، حال همگی آنان وخیم گزارش شده است. در مجموع ۲١ نفر دیگر در این رویداد زخمی شده‌اند.
مقام‌ها در “کاله” می گویند که پلیس فرانسه برای محافظت از مهاجرین افغان که تحت تهدید ۲۰۰ پناهجوی اهل اریتره قرار گرفته بودند، در حادثه مداخله کرد.

تا کنون چندین بار میان پناهجویان افغان و مهاجرین دیگر کشورها در کمپ جنگل در “کاله”، درگیری‌هایی رخ داده است اما این درگیری‌ها هیچگاه تا این اندازه با خشونت همراه نبوده است.

دولت فرانسه درسال ۲۰۱۶ کمپ پناهجویان “کاله” را تخلیه کرد، اما نظر به ارقام رسمی دولت فرانسه هنوز هم حدود ۶۰۰ مهاجر در اطراف کاله مستقرند. این در حالی است که گروه‌های حقوق بشری این تعداد را حدود ۸۰۰ نفر گزارش داده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا