روحانی: همه پرسی تنها راه حل اختلافات Reviewed by Momizat on . حسن روحانی رئیس جمهور ایران حل مشکلات جناح های سیاسی را مستلزم برگزاری همه پرسی دانست. کیهان نوین: حسن روحانی در نطقی که در روز 22 بهمن کرد، ابراز داشت: "قانون حسن روحانی رئیس جمهور ایران حل مشکلات جناح های سیاسی را مستلزم برگزاری همه پرسی دانست. کیهان نوین: حسن روحانی در نطقی که در روز 22 بهمن کرد، ابراز داشت: "قانون Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » روحانی: همه پرسی تنها راه حل اختلافات

روحانی: همه پرسی تنها راه حل اختلافات

روحانی: همه پرسی تنها راه حل اختلافات
 
حسن روحانی رئیس جمهور ایران حل مشکلات جناح های سیاسی را مستلزم برگزاری همه پرسی دانست.

کیهان نوین: حسن روحانی در نطقی که در روز ۲۲ بهمن کرد، ابراز داشت: “قانون اساسی بن‌بست‌ها را برداشته و ظرفیت بزرگی دارد و اگر در موضوعی با هم بحث داریم باید به اصل ۵۹ مراجعه کنیم که طبق آن باید به آرای مردم مراجعه کرد.”
طبق اصل ۵۹ قانون اساسی ایران در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه ‏پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد. در خواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد.
حسن روحانی با بیان سخت گیری شورای نگهبان از آن ها درخاست کرد که راه انتخابات را هموارتر کنند.
وی گفت: برای حفظ نظام انقلاب و کشور” راهی جز مشارکت مردم نیست و اگر “انقلاب تاکنون باقی مانده” به خاطر برگزاری انتخابات است. اسلام گفته که اگر ۴۰ نفر شهادت دهند فردی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده حتی اگر بد باشد خداوند او را می‌بخشد اما حالا اگر ۴۰۰ نفر، یک جناح و چند میلیون شهادت دهند یک آدمی خوب است، کافی نیست.”
حسن روحانی با اشاره به فرمان خمینی رهبر سابق ایران که در سال ۱۳۶۱ خطاب به قوه ی قضاییه و ارگان های حکومتی صادر کرد گفت:” در حریم خصوصی مردم دخالت نکنیم و یک بار هم که شده فرمان ۸ ماده‌ای امام را بخوانیم و طبق آن عمل کنیم.”
این فرمان درباره احترام به حقوق فردی است که تا کنون در ایران توسط جمهوری اسلامی و حتی خود شخص خمینی رعایت نشده.
حسن روحانی که انقلاب را به مانند قطار تشبیه کرد اضافه کرد:”انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم؛ قطار انقلاب مسافران زیادی داشت. برخی خودشان خواستند از قطار انقلاب پیاده شوند؛ برخی را هم پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم.”او تاکید کرد که باید همه دوباره به قطار “موفقیت و پیروزی انقلاب”سوار شوند.رئیس‌جمهوری ایران از اصولگرایان، اصلاح‎طلبان، اعتدالگرایان و همه کسانی نام برد که به قانون اساسی ایران پایبند هستند.

آقای روحانی با قبول اشتباهات ابراز داشت شاید در تصمیم‌گیری و بیان واقعیت با شفافیت با مردم برخورد نکردیم.

راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال مانند سال‌های گذشته با حضور مقام‌های ارشد ایران برگزار شد. محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق هم در راهپیمایی شرکت کرد.

ه.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 25

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا