داعش یک پروژه ایرانی است نه آمریکایی Reviewed by Momizat on . گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری آریانا نیوز مدعی شد، داعش یک پروژه ایرانی و نه آمریکایی است. کیهان نوین: حکمتیار گفت، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری آریانا نیوز مدعی شد، داعش یک پروژه ایرانی و نه آمریکایی است. کیهان نوین: حکمتیار گفت، Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » داعش یک پروژه ایرانی است نه آمریکایی

داعش یک پروژه ایرانی است نه آمریکایی

داعش یک پروژه ایرانی است نه آمریکایی
 

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه خبری آریانا نیوز مدعی شد، داعش یک پروژه ایرانی و نه آمریکایی است.

کیهان نوین: حکمتیار گفت، دولت ایران از موجودیت فقر اقتصادی مهاجران مظلوم افغان در ایران سوء استفاده کرده و بسیاری از آنان را تحت نام فاطمیون ثبت نام کرده و به جنگ سوریه اعزام کرده است.

 حکمتیار مدعی شد، دو هزار افغان تحت نام فاطمیون که توسط دولت ایران ایجاد گردیده در جنگ سوریه کشته شده اند و هزاران افغان دیگر زخمی شده اند.

او تاکید کرد، دولت ایران با نام داعش، بازی هایش را در کشورهای سوریه و عراق آغاز کرده است و تلاش دارد آن بازی را در افغانستان نیز تکرار کند.

گلبدین حکمتیار گفت: “داعش یک پروژه ایرانی است و این قطعاً دروغ است که داعش از سوی آمریکایی ها ایجاد شده است.”

مقام های ایرانی به شمول سفارت ایران در کابل تا کنون در مورد گفته های آقای حکمتیار واکنش نشان نداده اند.

این فرمانده پیشین جهادی در قسمت دیگری از مصاحبه اش به اوضاع کنونی افغانستان اشاره کرد و گفت: حکومت کنونی در اداره کشور ناکام است و افزایش نا امنی ها ناشی از موجودیت اختلافات شدید میان شماری از مقام های ارشد حکومت می باشد.

گلبدین حکمتیار گفت، در داخل نظام میان شماری از مقام های ارشد حکومت اختلافات تشدید یافته و آنها یکدیگر را تهدید می کنند و این کار دلیل اصلی افزایش نا امنی ها و حملات انتحاری در کشور می باشند.

حکمتیار ادامه داد: “حلقه های نیرومند در داخل نظام و حکومت، نیروهای امنیتی و نهاد های دولتی وجود دارند که مخالفین را کمک می کنند، از پوسته های امنیتی می گذرانند و وسایل شانرا در موتورهای شیشه سیاه انتقال میدهند و به آنان هدف میدهند.”

رهبر حزب اسلامی تاکید کرد، بدون همکاری حلقه های داخل نظام و حکومت نا ممکن است که حملات خونین انتحاری در کابل و سایر نقاط افغانستان انجام شود.

گلبدین حکمتیار در مصاحبه اش از عملکرد آمریکا در افغانستان نیز انتقاد کرده و گفت: آمریکا در جنگ افغانستان ناکام مانده است.

حکمتیار در مورد انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان گفت: حزب اسلامی با قدرت تمام در انتخابات آینده ریاست جمهوری شرکت خواهد کرد و یک کاندیدا از آدرس این حزب وارد میدان مبارزات انتخاباتی خواهد شد.

حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار سال گذشته با حکومت وحدت ملی افغانستان توافقنامه صلح امضاء کرد و پس از آن رهبر این حزب عملاً وارد کابل یا مرکز ثقل قدرت سیاسی افغانستان شد.

یاد آور می شویم که همواره گزارش هایی انتشار می یابد که نشان می دهند گلبدین حکمتیار رهبر یکی از گروه های اصلی جنگ داخلی افغانستان بوده است. جنگی که طی آن هزاران افغان کشته شدند و شهر کابل ویران گردید.

از سوی دیگر، حزب اسلامی به رهبری حکمتیار یکی از مخالفین سرسخت حکومت سیزده ساله حامد کرزی رییس جمهور پیشین این کشور بود که با روی کار آمدن حکومت وحدت ملی به رهبری اشرف غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله رییس اجراییه، توافقنامه صلح میان حزب اسلامی حکمتیار و حکومت وحدت ملی امضاء شد و حالا این حزب برای انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان آمادگی می گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا