تهدید سخنگوی پلیس ایران در مورد برگزاری روز ولنتاین Reviewed by Momizat on . سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران، ۲۵ بهمن ماه گفته است «این نیرو در روز ولنتاین مطابق قانون و وظایفش اقدام و برخورد خواهد کرد». او بدون ارائه جزئیات خاصی افز سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران، ۲۵ بهمن ماه گفته است «این نیرو در روز ولنتاین مطابق قانون و وظایفش اقدام و برخورد خواهد کرد». او بدون ارائه جزئیات خاصی افز Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تهدید سخنگوی پلیس ایران در مورد برگزاری روز ولنتاین

تهدید سخنگوی پلیس ایران در مورد برگزاری روز ولنتاین

تهدید سخنگوی پلیس ایران در مورد برگزاری روز ولنتاین
 
سعید منتظرالمهدی، سخنگوی پلیس ایران، ۲۵ بهمن ماه گفته است «این نیرو در روز ولنتاین مطابق قانون و وظایفش اقدام و برخورد خواهد کرد». او بدون ارائه جزئیات خاصی افزوده «طبیعتا پلیس نسبت به هرکاری که غیرقانونی باشد هشدار می‌دهد و آنچه که به پلیس اماکن مرتبط باشد اعلام می‌کند».

کیهان نوین: سخنگوی نیروی انتظامی ایران، می‌گوید پلیس در «روز ولنتاین» بر پایه «قوانین و وظایف» این نهاد، «اقدام و برخورد خواهد کرد». رئیس پلیس امنیت کرمان نیز هشدار داده‌است که فروشگاه‌ها در این روز «زیر ذره‌بین» قرار دارند و «برخورد می‌شود».

مطابق سال‌های گذشته با نزدیک‌شدن «روز ولنتاین»، شماری از مقام‌های امنیتی و انتظامی ایران اظهارات و یا هشدارهایی را مطرح کرده‌اند.

به گفته  منتظرالمهدی «نظارت و پی‌گیری» در این روز «باید از سوی اصناف و اتحادیه‌ها انجام شود».

با وجود گفته‌های سخنگوی پلیس، مشخص نیست منظور از «وظایف و قانون» برای «اقدام و برخورد» با روز ولنتاین چیست.

مصاحبه آقای منتظرالمهدی ، یک روز پس از آن منتشر شده که رئیس پلیس امنیت عمومی استان کرمان در مورد این روز هشدار داده است. سرهنگ محمدرضا پرواز گفته فروشگاه‌ها و فروشنده‌هایی «مانند خرازی، گل‌فروشی، پوشاک، قنادی و چاپخانه، زیر ذره‌بین» پلیس قرار دارند و تبلیغ و فروش اجناس با نام و علامت ولنتاین «ممنوع است».

این مقام پلیس کرمان با مطرح کردن اظهاراتی مانند «تلاش دشمنان» برای «ترویج فرهنگ منحط غرب»، می‌گوید هدف «دشمنان» از این کار «کم‌رنگ‌کردن ارزش‌های دینی» و «گسترش روابط نامشروع» است.

 

مقام‌های پلیس ایران طی سال‌های گذشته اظهاراتی را در مورد روز ولنتاین و «قوانین» و «بخش‌نامه‌های» مربوط به آن مطرح کرده‌اند که گاه ضد و نقیض بوده‌است.

برای نمونه در سال ۱۳۹۴ اداره اماکن نیروی انتظامی برگزاری روز ولنتاین در کافی‌شاپ‌ها و آب‌میوه‌فروشی‌ها را طی بخشنامه‌ای «ممنوع» اعلام کرده بود.

یک سال بعد، سخنگوی پلیس گفته بود «دستورالعمل ویژه‌ای» برای مأموران پلیس درباره روز ولنتاین صادر نشده است و این «یک موضوع اجتماعی است که باید در چارچوب اجتماع حل و فصل شود».

البته در یک مورد مشخص قانونی، سعید منتظرالمهدی گفته بود اگر اجناس ارائه‌شده در مراکز صنفی «قاچاق باشد» در آن‌صورت پلیس ِ مبارزه با قاچاق کالا و ارز با آن برخورد می‌کند» و «ربطی به یک روز خاص ندارد».

روزی که به‌ «ولنتاین» یا «روز عشاق» موسوم شده در ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) فرا می‌رسد و طی سال‌های گذشته روند برگزاری آن، به کشورهای مختلف جهان سرایت کرده‌است. هرچند در مورد نام‌گذاری و مراسم این روز گمانه‌ها و نظریه‌هایی مطرح است، اما شهرت فراگیر آن سابقه چندان طولانی ندارد. بنا بر گزارش‌ها چرخه مالی این روز برای فروشگاه‌های بزرگ و نیز کسب‌وکارها و فروشندگان خرد، در شماری از کشورها، رقم قابل توجهی‌ست.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5455

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا