انتقال یک نوکیش مسیحی برای اجرای حکم حبس به زندان اوین Reviewed by Momizat on . نوکیش مسیحی،ناصر نورد گل‌تپه، از سی‌ام دی ماه برای اجرای حکم۱۰ سال حبس تعزیری در زندان اوین به سر می‌برد. کیهان نوین: ناصر نورد گل‌تپه سی‌ام دی‌ماهجهت اجرای محک نوکیش مسیحی،ناصر نورد گل‌تپه، از سی‌ام دی ماه برای اجرای حکم۱۰ سال حبس تعزیری در زندان اوین به سر می‌برد. کیهان نوین: ناصر نورد گل‌تپه سی‌ام دی‌ماهجهت اجرای محک Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » انتقال یک نوکیش مسیحی برای اجرای حکم حبس به زندان اوین

انتقال یک نوکیش مسیحی برای اجرای حکم حبس به زندان اوین

انتقال یک نوکیش مسیحی برای اجرای حکم حبس به زندان اوین
 

نوکیش مسیحی،ناصر نورد گل‌تپه، از سی‌ام دی ماه برای اجرای حکم۱۰ سال حبس تعزیری در زندان اوین به سر می‌برد.

کیهان نوین: ناصر نورد گل‌تپه سی‌ام دی‌ماهجهت اجرای محکومیت ۱۰ ساله خود به زندان اوین منتقل شده است و هم اکنون در بند هشت این زندان نگهداری می‌شود.

در تیرماه سال ۱۳۹۶، ناصر نورد گل‌تپه به همراه شمار دیگری از مسیحیان به نام‌های امین افشار نادری، هادی عسگری، یوسف ندرخانی، محمدرضا امیدی، محمدعلی مسیب زاده، زمان فدائی، ویکتور بت تمرز، بهرام نسیبوف الخان‌اوغلو، یوسف فرهادوف تالت اوغلو، الدارقربانوف و کاویان فلاح محمدی جمعاً به۱۲۵ سال حبس محکوم گشتند.

اتهام مشترک این مسیحیان در پرونده‌هایشان «اقدام علیه امنیت ملی از طریق راه‌اندازی و شرکت در کلیساهای خانگی» عنوان شده است.

برخورد با اقلیت‌های مذهبی و به‌ویژه نوکیشان مسیحی که در این گزارش نیز به آنها اشاره شده در ایران سابقه‌ای چندین ساله دارد و سازمان‌های مدافع حقوق بشر و آزادی مذاهب بارها دراین‌باره ابراز نگرانی کرده‌اند.

بر اساس قانون اساسی، شهروندان مسیحی در ایران مانند سایر هم‌وطنانشان از حقوق اجتماعی برخوردارند و شهروند درجه یک شناخته می‌شوند، ولی خروج بی‌شمار مسیحیان از کشور که از همان سال‌های ابتدایی تشکیل نظام اسلامی در ایران آغاز شده و تاکنون ادامه یافته است بر واقعیت دیگری گواهی می‌دهد: ممانعت از پیشرفت و ارتقا به مناصب مهم، بسته و متروک شدن بسیاری از کلیساهای ایران، جلوگیری از پخش و انتشار کتاب انجیل به زبان فارسی، جلوگیری از تبلیغ آیین مسیحیت، بازداشت تعدادی از کشیشان و پیروان جدید دیانت مسیحی مواردی بوده‌اند که موجب عدم امنیت و آسایش شهروندان آئین مسیحیت در ایران شده و آنها را مجبور به مهاجرت اجباری از کشور کرده است.

گفتنی است، از انقلاب سال ۵۷ تاکنون چند رهبر کلیسا در ایران کشته‌شده‌اند و صدها مسیحی نیز تحت بازجویی بوده و زندانی‌شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2274

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا