افزایش آمار قربانیان غیرنظامی در حملات انتحاری افغانستان Reviewed by Momizat on . سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن/ ١۵ فوریه، با انتشار گزارش سالانه خود درباره افغانستان از ثبت رکورد تازه‌ای در زمینه قربانیان غیرنظامی حملات انتحاری در سا سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن/ ١۵ فوریه، با انتشار گزارش سالانه خود درباره افغانستان از ثبت رکورد تازه‌ای در زمینه قربانیان غیرنظامی حملات انتحاری در سا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » افزایش آمار قربانیان غیرنظامی در حملات انتحاری افغانستان

افزایش آمار قربانیان غیرنظامی در حملات انتحاری افغانستان

افزایش آمار قربانیان غیرنظامی در حملات انتحاری افغانستان
 

سازمان ملل متحد، روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن/ ١۵ فوریه، با انتشار گزارش سالانه خود درباره افغانستان از ثبت رکورد تازه‌ای در زمینه قربانیان غیرنظامی حملات انتحاری در سال ٢٠۱٧ میلادی در این کشور خبر داد.

کیهان نوین:  بر اساس گزارش اداره “مأموریت کمکی سازمان ملل متحد در افغانستان”، در مجموع ۵٧ حمله انتحاری در سال ٢٠۱٧ در افغانستان رخ داد که منجر به کشته شدن ۶٠۵ نفر و زخمی شدن ١۶٩٠ نفر دیگر شد.

پس از درگیری با تروریست‌ها، انفجار مین یا مواد منفجره، دومین دلیل کشته یا زخمی شدن این افراد عنوان شده است، به طوری که ٤٠ درصد از قربانیان غیرنظامی نتیجه این گونه انفجارها هستند.

آمار قربانیان حملات انتحاری در افغانستان نشان از افزایش ۱٧ درصدی این آمار در سال ٢٠۱٧ نسبت به سال گذشته آن است.

سازمان ملل متحد ابراز نگرانی کرده که با توجه به شروع مرگبار سال جدید میلادی، پیش‌بینی می‌شود این آمار در سال ٢٠۱٨ نیز بیش از این شود.
فقط در ١٠ روز آخر ماه ژانویه، بیش از ١٣٠ نفر در حملات انتحاری در افغانستان کشته و ٢۵٠ نفر دیگر زخمی شدند.
سهم کابل، پایتخت افغانستان از میزان قربانیان، ١۶ درصد بوده است.

 زید رعد الحسین، کمیسر عالی سازمان ملل متحد گفته که بیشتر غیرنظامیان وقتی در این حملات کشته می‌شود که مشغول انجام کارهای روزانه خود، سفر یا توقف در مساجد یا جاهایی هستند که هدف حملات قرار می‌گیرد.

با این حال، تعداد کلی کشته ها و زخمی شدگان در سال ٢٠۱٧ در افغانستان، شامل غیرنظامیان، نیروهای نظامی و نیروهای شورشی، نسبت به سال گذشته آن ٩ درصد کاهش داشته است و به ١٠,٤۵٣ نفر رسید. اما همچنان برای چهارمین سال پیاپی این رقم بالای ١٠ هزار نفر است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2455

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا