اعدام کریم زرگر، مسئول موسسه راه معرفت Reviewed by Momizat on . کریم زرگر، رئیس سابق دانشکده صدا و سیما که چندی پیش به همراه مرجان داوری هر دو به اتهاماتی از جمله ترويج جنبش عرفانى اكنكار وفساد فی الارض به اعدام محکوم شده بو کریم زرگر، رئیس سابق دانشکده صدا و سیما که چندی پیش به همراه مرجان داوری هر دو به اتهاماتی از جمله ترويج جنبش عرفانى اكنكار وفساد فی الارض به اعدام محکوم شده بو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » اعدام کریم زرگر، مسئول موسسه راه معرفت

اعدام کریم زرگر، مسئول موسسه راه معرفت

اعدام کریم زرگر، مسئول موسسه راه معرفت
 
کریم زرگر، رئیس سابق دانشکده صدا و سیما که چندی پیش به همراه مرجان داوری هر دو به اتهاماتی از جمله ترويج جنبش عرفانى اكنكار وفساد فی الارض به اعدام محکوم شده بود در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

کیهان نوین: ۱۰ بهمن ماه ١٣٩٦ کریم زرگر، موسس “موسسه راه معرفت” در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

وی در فعالیت های سینمایی هم دارای سابقه بود. کریم زرگر حضور در سینما را با فیلم «عروسی خوبان» به کارگردانی محسن مخملباف به عنوان مدیرتولید و بازیگر آغاز کرد.

كريم زرگر عنوان مدیر کل سیمای برون مرزی، مدیر پخش شبکه اول سیما، رئیس دانشکده صدا و سیما، صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه گزارش فیلم مشهود است.

کریم زرگر در مهرماه ۱۳۹۴با تعطیلی و بازداشت مسئولان موسسه راه معرفت به همراه مرجان داوری بازداشت و راهی بند ۲۰۹ زندان اوین شد.

نهایتا به اتهاماتی از جمله فساد فی الارض بر اساس ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی هر دو متهم را به اعدام محکوم کرد.

علاوه بر حکم دادگاه انقلاب، کریم زرگر در پرونده دیگری تحت اتهام “تجاور به عنف” نیز در شعبه ششم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به اعدام محکوم شد

۱۶ دیماه ١٣٩٦حکم اعدام مرجان داوری در شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور نقض شده است اما حکم اعدام کریم زرگر به تایید این مرجع قضایی رسیده و قطعی شد

“سرانجام در سایه سکوت خبری مورخ ۱۰ بهمن ماه حکم اعدام کریم زرگر، ۶۴ ساله در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد.”

نهادهای مسئول در خصوص این پرونده و سرانجام آن اطلاع رسانی نکردند

هر چند برخی نشریات داخلی بدون ذکر مشخصات این زندانی صرفا به اعدام “فرد میانسالی که یک موسسه عرفان قلابی تاسیس کرده بود” اشاره کردند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2406

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا