آخرین گزارش از وضعیت عثمان مصطفی پور؛ در آستانه سومین دهه حبس Reviewed by Momizat on . عثمان مصطفی پور زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه از بیست و شش سال پیش از بابت حبس ۳۵ ساله خود در زندان است هر چند بر اساس تقویم زندان او عملا ۲۸ سال تحمل حبس کرد عثمان مصطفی پور زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه از بیست و شش سال پیش از بابت حبس ۳۵ ساله خود در زندان است هر چند بر اساس تقویم زندان او عملا ۲۸ سال تحمل حبس کرد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » آخرین گزارش از وضعیت عثمان مصطفی پور؛ در آستانه سومین دهه حبس

آخرین گزارش از وضعیت عثمان مصطفی پور؛ در آستانه سومین دهه حبس

آخرین گزارش از وضعیت عثمان مصطفی پور؛ در آستانه سومین دهه حبس
 
عثمان مصطفی پور زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه از بیست و شش سال پیش از بابت حبس ۳۵ ساله خود در زندان است هر چند بر اساس تقویم زندان او عملا ۲۸ سال تحمل حبس کرده است. وی که در سال ۱۳۷۰ طی دو پرونده‌ای جداگانه توسط دادگاه انقلاب و دادسرای عمومی مجموعا به ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، علی‌رغم درخواست مرخصی، از اعطای مرخصی و آزادی مشروط در تمام این سالها محروم مانده است.

کیهان نوین: عثمان مصطفی پور متولد ۱۳۴۶ در ۲۳ تیر سال ۷۰ دستگیر و همان سال دادگاهی شد. او در شعبه یک دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام معاونت در قتل، نخست به اعدام محکوم شد. این حکم در سال ۷۹ به ۱۰ سال حبس تقلیل یافت.

آقای مصطفی پور در همان سال، در پرونده دوم خود به شعبه سوم دادگاه انقلاب فراخوانده شد و به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون به ۲۵ سال حبس تعزیری محکوم شد با این وجود، با احتساب محکومیت دو پرونده، وی مجموعا به ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه در طی مدت تحمل ۲۷ سال حبس به مرخصی نرفته است،
باقیمانده حکم او فقط توسط کمسیون عفو و بخشودگی می تواند مورد تجدید نظر قرار بگیرد.

یکی از وکلای این زندانی سیاسی، تابستان سال گذشته با تایید دادستانی به کمسیون عفو و بخشودگی درخواست داده است، اما این درخواست رد شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

من صدای زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم .

تعداد نوشته ها : 2406

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا