واکنش وزارت دفاع افغانستان ازعملیات نیروهای سپاه پاسداران در خاک این کشور Reviewed by Momizat on . وزارت دفاع افغانستان در واکنش به عملیات نطامی نیروهای سپاه‌پاسداران جمهوری اسلامی در خاک این کشور گفت که به هیچ کشوری اجازه عملیات در خاک افغانستان داده نخواهد وزارت دفاع افغانستان در واکنش به عملیات نطامی نیروهای سپاه‌پاسداران جمهوری اسلامی در خاک این کشور گفت که به هیچ کشوری اجازه عملیات در خاک افغانستان داده نخواهد Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » واکنش وزارت دفاع افغانستان ازعملیات نیروهای سپاه پاسداران در خاک این کشور

واکنش وزارت دفاع افغانستان ازعملیات نیروهای سپاه پاسداران در خاک این کشور

واکنش وزارت دفاع افغانستان ازعملیات نیروهای سپاه پاسداران در خاک این کشور
 
وزارت دفاع افغانستان در واکنش به عملیات نطامی نیروهای سپاه‌پاسداران جمهوری اسلامی در خاک این کشور گفت که به هیچ کشوری اجازه عملیات در خاک افغانستان داده نخواهد شد.

کیهان نوین: به گزارش رسیده ،محمد مارانی فرمانده نیروهای شاخه قدس سپاه پاسداران ایران یک روز قبل گفته بود که نیروهای زیر فرمانش یک مهندس ایرانی را که رباینده‌گان او را به خاک افغانستان انتقال داده بودند آزاد ساختند.

وزارت دفاع افغانستان در واکنش به عملیات سپاه پاسداران ایران در ولایت نیمروز این کشور مبنی بر رهایی یک شهروند ایرانی از چنگ ربایندگان اعلام کرد: “چنین اقدامی خلاف قوانین بین‌المللی و حسن‌ همجواری است”.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان در این باره گفت: “ارتش افغانستان به هیچ کشوری اجازه عملیات در خاکش را نمی‌دهد و هیچ کشوری بدون موافقت ما حق عملیات را ندارد”.

بر اساس گزارشات، این مهندس ایرانی برای یک شرکت ایرانی کار می‌کرده و توسط ربایندگاه از استان سیستان و بلوچستان ایران به ولایت نیمروز افغانستان، انتقال داده شده و برای ۱۰ روز در این جا نگهداری شده بود.

به گفته فرمانده نیروهای شاخه قدس سپاه پاسداران ایران، در یک عملیات نیروهای زیر دست وی، این مهندس ایرانی را از چنگ ربایندگان نجات داده و همچنان پنج نفر از عوامل گروگان‌گیری را شناسایی و بازداشت کرده‌اند.

این درحالی است که پیش از این، محمد عارف شاه جهان، والی فراه افغانستان گفته بود که افراد وابسته به سپاه پاسداران ایران برای آموزش طالبان به ولسوالی پشت‌رود این ولایت آمده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5359

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا