ناپدید شدن ۳۰ ایرانی در اثر تصادف و آتش سوزی یک نفتکش ایرانی Reviewed by Momizat on . دستکم ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی در اثر برخورد یک نفتکش ایرانی با یک کشتی باربری در دریای چین در شرق این کشور ناپدید شده اند. کیهان نوین: به گفته وزارت حمل و نقل چی دستکم ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی در اثر برخورد یک نفتکش ایرانی با یک کشتی باربری در دریای چین در شرق این کشور ناپدید شده اند. کیهان نوین: به گفته وزارت حمل و نقل چی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » ناپدید شدن ۳۰ ایرانی در اثر تصادف و آتش سوزی یک نفتکش ایرانی

ناپدید شدن ۳۰ ایرانی در اثر تصادف و آتش سوزی یک نفتکش ایرانی

ناپدید شدن ۳۰ ایرانی در اثر تصادف و آتش سوزی یک نفتکش ایرانی
 

دستکم ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی در اثر برخورد یک نفتکش ایرانی با یک کشتی باربری در دریای چین در شرق این کشور ناپدید شده اند.

کیهان نوین: به گفته وزارت حمل و نقل چین، نفتکش ایرانی در نتیجه برخورد آتش گرفته است. مقام های ایرانی این حادثه را تائید کرده‌اند.

 نفتکش “سانچی” که در پاناما به ثبت رسیده و به شرکت ملی نفتکش ایران تعلق دارد از ایران حرکت کرده و عازم کره جنوبی بوده است. بنابر این گزارش، این نفتکش حامل ۱۳۶ تن نفت خام به ارزش نزدیک به ۶۰ میلیون دلار بوده است.

در گزارش‌هایی که حدود یک ساعت پیش از این حادثه منتشر شده گفته شده که آتش سوزسی در نفتکش ایرانی ادامه دارد و۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی که خدمه نفتکش بوده اند ناپدید شده اند.

به گفته وزیر حمل و نقل چین، نفتکش ایرانی ساعت ۲۰ شنبه شب گذشته در ۳۰۰ کیلومتری سواحل چین بعد از برخورد با کشتی باربری دچار آتش سوزی شد و این آتش سوزی تا بامداد امروز همچنان ادامه دارد.

وزیر حمل و نقل چین همچنین گفته است که در اثر آتش سوزی، نفت به دریا نشت کرده است.

 دولت چین هشت ناو حامل امداد رسانان و کارشناسان پاک سازی نفت را به محل حادثه فرستاده است.

کسری نوری، سخنگوی وزارت نفت ایران اظهارات مقام های چینی را تائید کرده و گفته است که « نفت کش در حال جابجا کردن ميعانات گازي بوده و بر اساس آخرين اطلاعات تاکنون ۳۰ايراني در اين برخورد ناپديد شده اند اما هنوز علت برخورد و ميزان تلفات مشخص نيست» .

خبرگزاری فرانسه می گوید کشتی باربری که با نفتکش ایرانی برخورد کرده متعلق به یک شرکت چینی بوده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2128

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا