مرگ یکی از بازداشت‌شدگان در زندان اوین Reviewed by Momizat on . "سینا قنبری" که چند روزی بود در بند قرنطینه زندان اوین در بازداشت بود، به دلایلی نامعلوم جان سپرده است. ٢ نفر از نمایندگان مجلس، امروز با تأیید خبر مرگ وی می‌گو "سینا قنبری" که چند روزی بود در بند قرنطینه زندان اوین در بازداشت بود، به دلایلی نامعلوم جان سپرده است. ٢ نفر از نمایندگان مجلس، امروز با تأیید خبر مرگ وی می‌گو Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » top » مرگ یکی از بازداشت‌شدگان در زندان اوین

مرگ یکی از بازداشت‌شدگان در زندان اوین

مرگ یکی از بازداشت‌شدگان در زندان اوین
 

“سینا قنبری” که چند روزی بود در بند قرنطینه زندان اوین در بازداشت بود، به دلایلی نامعلوم جان سپرده است. ٢ نفر از نمایندگان مجلس، امروز با تأیید خبر مرگ وی می‌گویند که او در زندان خودکشی کرده است.

کیهان نوین: “محمود صادقی” نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تأیید خبر فوت “سینا قنبری” از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر در تهران، گفته است: «خبر فوت سینا قنبری، جوان ٢٢ ساله در زندان اوین صحت دارد و طبق اطلاعی که از یکی از مراجع اطلاعاتی گرفته ام، این فرد توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و آنطور که گفته‌اند در زندان اوین اقدام به خودکشی کرده است». آقای صادقی افزوده است که «موضوع در حال بررسی است و طبق قاعده، عوامل احتمالی دیگر هم در حال رسیدگی است».

“طیبه سیاوشی” عضو فراکسیون امید مجلس ایران، به خبرگزاری “ایلنا” گفته است که موضوع را از طریق وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی پیگیری کرده و آنها گفته اند که این جوان در زندان خودکشی کرده است. وی افزوده است: «در چند روز اخیر، در پیگیری‌های متعدد با قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی خواستار این بودیم که نظارت کامل و دقیقی بر جوانانی که در این ناآرامی‌ها بازداشت شده‌اند داشته باشند و اگر این افراد در تخریب اموال نقشی نداشته‌اند، آزاد شوند».
خانم سیاوشی گفته است که این موضوع را به دفتر صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه نیز اطلاع داده است، اما هنوز هیچیک از مقام‌های قضایی یا انتظامی درباره این خبر اظهار نظر نکرده‌اند.

در روزهای اخیر بسیاری از فعالان حقوق بشر و کاربران شبکه‌های اجتماعی، با ابراز نگرانی خواهان اطلاع رسانی شفاف درمورد بازداشت‌شدگان و دسترسی آنها به وکیل و رسیدگی به پرونده آنها در روند قانونی شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2459

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا