محکوم شدم خانواده صدام حسین به نقش‌آفرینی در اعتراضات اخیر ایران ازسوی سخنگوی سپاه پاسداران Reviewed by Momizat on . رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی طی سخنانی در شهر اصفهان که همچون سایر شهرهای ایران اخیرا شاهد تظاهرات اعتراضی گسترده‌ای بود خانواده صدام حسین رئیس رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی طی سخنانی در شهر اصفهان که همچون سایر شهرهای ایران اخیرا شاهد تظاهرات اعتراضی گسترده‌ای بود خانواده صدام حسین رئیس Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » محکوم شدم خانواده صدام حسین به نقش‌آفرینی در اعتراضات اخیر ایران ازسوی سخنگوی سپاه پاسداران

محکوم شدم خانواده صدام حسین به نقش‌آفرینی در اعتراضات اخیر ایران ازسوی سخنگوی سپاه پاسداران

محکوم شدم خانواده صدام حسین به نقش‌آفرینی در اعتراضات اخیر ایران ازسوی سخنگوی سپاه پاسداران
 
رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی طی سخنانی در شهر اصفهان که همچون سایر شهرهای ایران اخیرا شاهد تظاهرات اعتراضی گسترده‌ای بود خانواده صدام حسین رئیس‌جمهوری سابق عراق را به دست داشتن در رویدادهای کشور متهم کرد.

کیهان نوین: رمضان شریف پیش از ظهر امروز جمعه در حاشیه “اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها” که در شهر اصفهان برگزار شده بود گفت “بین دشمنان جمهوری اسلامی دشمنان شناخته‌شده‌ای وجود دارند”.

هرچند این سخن در بیانیه‌ای که از سوی “مجلس تشخیص مصلحت نظام” در ایران نیز تایید شده اما تاکنون مقمات ایرانی هیچ مدرکی درباره اتهام طرف‌های خارجی ارایه نکرده‌اند.

وی در ادامه ضمن اتهام‌زنی به پادشاهی سعودی، آمریکا، سلطنت‌طلبان و مجاهدین خلق مبنی بر راه‌اندازی تظاهرات اعتراضی گسترده در ایران، مدعی نقش‌‌آفرینی خانواده صدام حسین در اعتراضاتی شد که از شهر مذهبی مشهد آغاز و سپس به دیگر شهرهای این کشور گسترش یافت.

وی گفت: “در این بحث که بقایای خاندان صدام در جنایت علیه امت اسلامی و به‌ویژه ملت ایران هرآنچه از دستشان برمی‌آمده انجام داده‌اند شکی وجود ندارد” اما ذکر نکرد که چه کسی و یا کسانی از خانواده صدام حسین و چگونه در تحریک تظاهرکنندگان ایرانی نقش داشتند.

شریف با اشاره به خانوداه صدام حسین گفت که آنها هم “در این حوادث نقش داشتند، اطلاعات نشان می‌دهد که آنها نیز سعی داشتند با کمک گروه‌های معاند به نظامی اسلامی ایران ضربه بزنند”.

از روز ۲۸ دسامبر گذشته، ده‌ها شهر در ایران شاهد تظاهرات اعتراض‌آمیز گسترده‌ای بود که طی خشونت‌های روی داده در جریان این اعتراض‌ها، دستکم ۲۱ تن کشته شدند.

تظاهرات در شهر مشهد با شعارهایی در جهت مطالبات اقتصادی آغاز شد که پس از آن به اعتراض‌هایی گسترده علیه نظام حاکم تبدیل شد.

در همین راستا عفو بين‌الملل با انتشار بيانيه‌ای خواستار تعقیب قانونی عاملان مرگ ۵ تن از معترضان در زندان‌های ایران شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، عفو بین‌الملل سه‌شنبه ۹ ژانویه در بیانیه‌ای با اشارده به مرگ ۵ معترض بازداشت شده در زندان‌های ایران، تاکید کرده است: «سایه‌ای از پنهان‌كارى و فقدان شفافیت (توسط نظام ایران) در رابطه با آن‌چه برای این بازداشت شدگان پیش آمده، نگران کننده است».

این بیانیه افزوده است: «نگرانی‌ها از سلامت صدها بازداشتی با مرگ سینا قنبری ۲۳ساله که در بخش قرنطینه زندان اوین تهران نگهداشته شده بود بالا رفته است».

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5359

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا