قطعنامه پیشنهادی اعضای ارشد مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت از مردم ایران Reviewed by Momizat on . «اد رویس» نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه متن پیش نویس قطعنامه‌ای را در حمایت از حق آزادی بیان برای مردم ایران منتشر کرد که در آن از س «اد رویس» نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه متن پیش نویس قطعنامه‌ای را در حمایت از حق آزادی بیان برای مردم ایران منتشر کرد که در آن از س Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » قطعنامه پیشنهادی اعضای ارشد مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت از مردم ایران

قطعنامه پیشنهادی اعضای ارشد مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت از مردم ایران

قطعنامه پیشنهادی اعضای ارشد مجلس نمایندگان آمریکا در حمایت از مردم ایران
 
«اد رویس» نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه متن پیش نویس قطعنامه‌ای را در حمایت از حق آزادی بیان برای مردم ایران منتشر کرد که در آن از سرکوب اعتراض‌های مشروع اخیر توسط رژیم محکوم شده است.

کیهان نوین : قطعنامه به آغاز تجمع مردمی در ۲۸ دسامبر ۲۰۱۷ در مشهد و گسترش سریع آن به دیگر شهرهای ایران اشاره می‌کند، که بزرگترین تظاهرات ضدحکومتی پس از اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ محسوب می‌شود.

 دو عضو ارشد کنگره آمریکا، در ادامه به نارضایتی معترضان از مشکلات اقتصادی، فساد گسترده رژیم، و کنترل اقتصاد کشور توسط سپاه پاسداران، و همچنین فعالیت‌های هزینه‌بر و بی‌ثبات کننده تهران در خاور میانه اشاره کرده‌اند.

قطعنامه، ضمن تشریح سرکوب ناآرامی‌ها و قطع دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، می‌گوید کنگره اختیار اعطای مجوز برای ارسال فناوری ارتباطات به ایران را، جهت تقویت مردم ایران برای اظهار نظر آزادانه، صادر کرده است.

کنگره همچنین مجوز اعمال تحریم علیه سپاه پاسداران و دیگر مقام‌های رژیم ایران که در نقض سیستماتیک و ادامه دار حقوق اساسی مردم ایران، از حمله آزادی برگزاری تجمع‌های مسالمات آمیز و آزادی بیان، نقش دارند را صادر کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 92

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا