طالبان از موتورهای باربری افغانستان مالیات می‌گیرند Reviewed by Momizat on . کمیته اقتصادی گروه طالبان، با انتشار نرخ‌­نامه‌ه­ای اعلام کرده است، موتورهای باربری که از مسیر ولایت نیمروز در غرب افغانستان تردد دارند، باید به این گروه مالیه کمیته اقتصادی گروه طالبان، با انتشار نرخ‌­نامه‌ه­ای اعلام کرده است، موتورهای باربری که از مسیر ولایت نیمروز در غرب افغانستان تردد دارند، باید به این گروه مالیه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » طالبان از موتورهای باربری افغانستان مالیات می‌گیرند

طالبان از موتورهای باربری افغانستان مالیات می‌گیرند

طالبان از موتورهای باربری افغانستان مالیات می‌گیرند
 

کمیته اقتصادی گروه طالبان، با انتشار نرخ‌­نامه‌ه­ای اعلام کرده است، موتورهای باربری که از مسیر ولایت نیمروز در غرب افغانستان تردد دارند، باید به این گروه مالیه (مالیات) پرداخت کنند.طالبان هشدار داده است، به موتورهای باربری که حاضر به پرداخت مالیه نباشند اجازه ورود و خروج داده نخواهد شد.

کیهان نوین: طالبان، در نرخ‌نامه‌اش برای هر کالا قیمتی مشخص تعیین کرده‌اند که از ۵٠ هزار افغانی شروع، و به ١۵٠هزار افغانی ختم می‌گردد.

بر اساس نرخ‌نامه طالبان، هر موتور باربری باید برای انتقال سمینت (سیمان) ٢٠هزار افغانی، از آهن گادر (سیخ) ٤٠هزار افغانی، لبنیات ٢۵هزار افغانی، وسایل برقی ۶٠هزار افغانی و سگرت (سیگار) ۱٣٠هزار افغانی، مالیه پرداخت کنند که برای دخانیات، مالیه بیشتر تعیین گردیده است.

در همین حال، خواجه جیلانی ابوبکر، فرمانده پلیس ولایت نیمروز گفت: گروه طالبان تلاش دارند دست به باج‌گیری بزنند اما نیروهای امنیتی اجازه این کار را نخواهند داد.
ولایت “نیمروز” در غرب افغانستان، مرز مشترک با کشور ایران دارد، و بیشتر موتورهای باربری از این مرز  رفت‌وآمد می‌کنند.

این خبر در شرایطی مطرح گردیده که گروه طالبان در ولایت “فراه” نیز دست به اخذ مالیه از موتورهای باربری زده بودند اما با عملیات نظامی روبرو گردید.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2128

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا