ضبط تسلیحات ساخت ایران توسط ائتلاف عربی Reviewed by Momizat on . سرتیپ خلبان ترکی بن صالح المالکی، روز چهارشنبه 6 دی  1396 اعلام کرد مقدار قابل توجهی اسلحه ساخت جمهوری اسلامی که در اختیار شبه‌نظامیان حوثی یمن قرار داشت، را ضب سرتیپ خلبان ترکی بن صالح المالکی، روز چهارشنبه 6 دی  1396 اعلام کرد مقدار قابل توجهی اسلحه ساخت جمهوری اسلامی که در اختیار شبه‌نظامیان حوثی یمن قرار داشت، را ضب Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » ضبط تسلیحات ساخت ایران توسط ائتلاف عربی

ضبط تسلیحات ساخت ایران توسط ائتلاف عربی

ضبط تسلیحات ساخت ایران توسط ائتلاف عربی
 
سرتیپ خلبان ترکی بن صالح المالکی، روز چهارشنبه ۶ دی  ۱۳۹۶ اعلام کرد مقدار قابل توجهی اسلحه ساخت جمهوری اسلامی که در اختیار شبه‌نظامیان حوثی یمن قرار داشت، را ضبط کرده است.

کیهان نوین: سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در یک نشست خبری گفت که پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف توانسته به ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن کمک کند تا به طرز قابل توجهی پیشروی کرده و مقدار زیادی از جنگ‌افزار، تجهیزات و انبارهای تسلیحات حوثی‌ها را منهدم کند.

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد نیروهای ائتلاف توانسته‌اند تسلیحاتی را که حوثی‌ها از ایران دریافت کرده بودند، کشف و ضبط کنند.

او همچنین تصاویری از یک پیکارجوی حوثی حامل موشک سام ۷ نشان داد که توسط بالگردهای آپاچی ائتلاف عربی مورد هدف قرار گرفت. آپاچی‌ها همچنین مواضع حوثی‌ها در مناطق مرزی میان یمن و پادشاهی عربی سعودی را نیز بمباران کردند.

به گفته سرتیپ خلبان ترکی بن صالح المالکی بالگردهای آپاچی تعدادی از خودروهای نظامی حوثی‌ها، انبارهای تسلیحات و محل تجمع پیکارجویان را نیز زیر آتش خود گرفتند.

او از کشف محل نگهداری موشک‌های بالستیک خبر داد و گفت که این مواضع نیز بمباران شدند.

المالکی به تلاش‌های ائتلاف عربی برای تقدیم کمک‌های بشردوستانه اشاره کرده و گفت که هواپیماهای ائتلاف از آسمان برای مردم کمک ارسال می‌کنند.

او با اشاره به فشاری که حوثی‌ها در صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن وارد می‌کنند، گفت که ائتلاف عربی با همکاری دولت قانونی یمن اقدام به توزیع برگه‌هایی کرده تا به افرادی که می‌خواهند امان بطلبند، کمک کند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5531

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا