درخواست کشورهای جنوب اروپا برای تدوین یک سیاست مشترک اروپائی دربارۀ مهاجرت Reviewed by Momizat on . هفت کشور اروپائی حاشیۀ دریای مدیترانه، موسوم به مِد٧، شب گذشته در رُم با اتخاد موضع مشترکی در بارۀ پناهندگی، بر ضرورت «تدوین یک سیاست واحد اروپائی در این زمینه» هفت کشور اروپائی حاشیۀ دریای مدیترانه، موسوم به مِد٧، شب گذشته در رُم با اتخاد موضع مشترکی در بارۀ پناهندگی، بر ضرورت «تدوین یک سیاست واحد اروپائی در این زمینه» Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » درخواست کشورهای جنوب اروپا برای تدوین یک سیاست مشترک اروپائی دربارۀ مهاجرت

درخواست کشورهای جنوب اروپا برای تدوین یک سیاست مشترک اروپائی دربارۀ مهاجرت

درخواست کشورهای جنوب اروپا برای تدوین یک سیاست مشترک اروپائی دربارۀ مهاجرت
 

هفت کشور اروپائی حاشیۀ دریای مدیترانه، موسوم به مِد٧، شب گذشته در رُم با اتخاد موضع مشترکی در بارۀ پناهندگی، بر ضرورت «تدوین یک سیاست واحد اروپائی در این زمینه» تاکید کردند.

کیهان نوین: رهبران کشورهای فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان، قبرس و مالت در دیدار خود، بی آنکه بر طرح پیشین اتحادیه در سهمیه بندی و استقرار پناه جویان تاکید کنند، خواستار «تلاش قاطع» برای همدست کردن سیاست‌های کشورهای مختلف در این زمینه شدند. لهستان، جمهوری چک و مجارستان از جمله کشورهائی هستند که در برابر این خواست مقاومت می‌کنند.

هفت کشور واقع در جنوب اروپا که پیش و بیش از دیگر کشورهای عضو اتحادیه در معرض ورود پناه جویان قرار دارند و بگفتۀ خود «بار دیگر کشورها را نیز بدوش می‌کشند» با تشکیل جبهۀ واحدی در این زمینه، خواستار وادار کردن دیگر کشورهای عضو به همبستگی در این زمینه هستند.

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا، که کشور او در سال گذشته با ورود ٢٣٠٠٠ پناه جو از راه دریا روبرو شده، در حالیکه شمار آنان در سال پیش از آن یک چهارم این بوده است بر ضرورت کنترل مرزهای بیرونی اتحادیه تاکید می‌کند و می‌گوید «اتحادیۀ اروپا باید در جهت کنترل مرزهای خود بیش از این تلاش کند، زیرا ما در منطقه‌ای قرارگرفته ایم که هر کشور به تنهائی از عهدۀ آن بر نمی‌آید. این موضوع بسیار پیچیده است».

ایتالیا که در دو سال گذشته دروازۀ ورود به اروپا برای همۀ آنانی بود که از سواحل افریقا به این سو می‌آمدند با همکاری لیبی و امضاء توافق‌هائی با این کشور به میزان ٣٥ درصد از شمار آنان کاست. پائولو جنتیلونی، رئیس هیئت دولت ایتالیا با تاکید بر نتیجۀ بدست آمده، خواستار تقویت اینگونه اقدامات است. وی چهارشنبه شب در این زمینه گفت «ما در سال ٢٠١٧ در زمینۀ کنترل بیرونی و هدایت موج پناه جویان و مبارزه با قاچاق انسانی، به نتایج قابل توجهی دست یافتیم. با این حال می دانیم که این نتایج باید بطور مستمر تقویت شود».

رئیس جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون نیز در تائید همین نگرش خواستار همبستگی و تصویب قواعد مشترک شد. وی گفت «نیازمندیم که پایه‌های همکاری را برای حفظ بیشتر مرزها تقویت کنیم، قوانین خود را در زمینۀ پذیرش پناه جویان و روند رسیدگی به تقاضا‌ها یکسان سازیم تا هم به کنترل مرزها و هم هدایت جریان متقاضیان سامان دهیم».

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2461

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا