تیم امداد چینی جعبه سیاه و اجساد دو خدمه نفتکش سانحه دیده ایرانی را پیداکردند Reviewed by Momizat on . نفتکش ایرانی سانچی که شنبه گذشته در اثر برخورد با یک کشتی باری در دریای چین دچار حریق شد، کماکان در آتش می سوزد. یک تیم امداد و نجات چین روز شنبه ۱۲ ژانویه موفق نفتکش ایرانی سانچی که شنبه گذشته در اثر برخورد با یک کشتی باری در دریای چین دچار حریق شد، کماکان در آتش می سوزد. یک تیم امداد و نجات چین روز شنبه ۱۲ ژانویه موفق Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تیم امداد چینی جعبه سیاه و اجساد دو خدمه نفتکش سانحه دیده ایرانی را پیداکردند

تیم امداد چینی جعبه سیاه و اجساد دو خدمه نفتکش سانحه دیده ایرانی را پیداکردند

تیم امداد چینی جعبه سیاه و اجساد دو خدمه نفتکش سانحه دیده ایرانی را پیداکردند
 

نفتکش ایرانی سانچی که شنبه گذشته در اثر برخورد با یک کشتی باری در دریای چین دچار حریق شد، کماکان در آتش می سوزد. یک تیم امداد و نجات چین روز شنبه ۱۲ ژانویه موفق به ورود به عرشه این نفتکش ایرانی شد.

کیهان نوین: وزارت ترابری چین اعلام کرد که تیم امداد و نجات در حدود نیم ساعت که درعرشه این کشتی بود، موفق به پیدا کردن جعبه سیاه و همچنین اجساد دو خدمه ایرانی این نفتکش شد. در حالی که محمد جواد ظریف، وزیرامور خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای چینی خود بر لزوم انجام تعهدات همه طرف‌ها در سانحه نفتکش ایرانی تأکید کرد، رسانه های ایرانی از اعزام گروه تجسس و تحقیق دریایی ایران و همچنین تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران برای عملیات نجات ملوانان نفتکش آتش‌گرفته خبر داده اند.

از ۳۲ خدمه کشتی سانچی که ۳۰ نفرشان ایرانی بودند، تا کنون اجساد سه نفر پیدا شده است. از سرنوشت دیگر خدمه این کشتی اطلاعی در دست نیست.

پس ازعملیات تیم امداد و نجات چینی، وزارت ترابری چین امروز ویدئوی این عملیات را که در عرشه نفتکش ایرانی سانچی فیلم برداری شده بود، منتشر کرد. این ویدئو، جسد دو خدمه این کشتی را نشان داد که جلیقه نجات نارنجی بر تن و کلاه‌خود سفید خاص خدمه کشتی های نفتکش را بر سر داشتند. ویدئو همچنین ساختار فلزی برهنه شده این کشتی را در اثر حریق نشان می دهد.

در بیانیه وزارت ترابری چین آمده است: تیم امداد و نجات، پس از آنکه جعبه سیاه کشتی را در اختیار گرفت، تلاش کرد تا به طبقه همکف کشتی راه یابد. بالابودن درجه حرات (در حدود ۸۹ درجه سانتی گراد) و وجود گازهای سمی در این طبقه مانع از اجرای عملیات تیم نجات چینی شد.

خبر گزاری فرانسه گزارش می دهد که جمعاً ۱۳ کشتی- ده کشتی چینی، دو کشتی ژاپنی و یک کشتی کره جنوبی- در عملیات امداد و نجات نفتکش ایرانی سانچی شرکت دارند.

گروه های دریایی ایران، در این هفته از کمبود همکاری های چین در عملیات نجات این کشتی انتقاد کردند. وزارت ترابری چین ادامه حریق، وجود درجه حرارت بالا و گازهای سمی را از موانع کند شدن عملیات نجات عنوان کرده است.

بر اساس آخرین گزارش ها، تیم تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران که در روزهای اخیر برای اجرای عملیات نجات ملوانان کشتی نفتکش سانچی راهی بندر شانگهای شده بودند، ساعتی پیش با یک فروند کشتی راهی محل نفتکش شدند. همچنین اعلام شده که تیم تجسس و نجات چینی در منطقه حضور دارد و در صورت پایین آمدن دمای هوا در داخل نفتکش، طبق برنامه قراراست که با تیم تکاوران ارتش و یا تیم تجسسی چینی مجدداً وارد کشتی شوند.

به دنبال پیدا شدن جعبه سیاه نفتکش ایرانی سانحه دیده در آب‌های چین و لزوم بررسی هرچه سریع‌تر اطلاعات ثبت شده در آن، معاون سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که این جعبه سیاه به کشور پاناما تحویل می‌شود.

هادی حق‌شناس، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران امروز گفت: با توجه به اینکه نفتکش ایرانی سانچی در یکی از بنادر پاناما به ثبت رسیده است، ما باید این جعبه را به آنها تحویل دهیم و از این رو نمایندگان مرجع دریایی پاناما در حال حاضر در بندر شانگهای چین حضور دارند تا مراتب تحویل گرفتن آن را طی کنند.

نفتکش ایرانی شنبه گذشته بر اثر برخورد با یک کشتی باری در در ۲۵۰ مایلی بندر شانگهای در دریای چین دچار حریق شد و کماکان در آتش می سوزد. این نفتکش حامل یک میلیون بشکه میعانات گازی به مقصد کره جنوبی بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2459

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا