تنش در بازار ارز و طلا پس از اعتراضات سراسری Reviewed by Momizat on . اعتراضات سراسری در کشور طی روزهای گذشته بر روی اقتصاد بازار نیز تاثیر گذاشته است. در این میان طلا یکی از بخش‌هایی است که در این روزها از نوسان قیمت بیشتری برخور اعتراضات سراسری در کشور طی روزهای گذشته بر روی اقتصاد بازار نیز تاثیر گذاشته است. در این میان طلا یکی از بخش‌هایی است که در این روزها از نوسان قیمت بیشتری برخور Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تنش در بازار ارز و طلا پس از اعتراضات سراسری

تنش در بازار ارز و طلا پس از اعتراضات سراسری

تنش در بازار ارز و طلا پس از اعتراضات سراسری
 
اعتراضات سراسری در کشور طی روزهای گذشته بر روی اقتصاد بازار نیز تاثیر گذاشته است. در این میان طلا یکی از بخش‌هایی است که در این روزها از نوسان قیمت بیشتری برخوردار بوده است.

کیهان نوین: در ادامه روند افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته، روز چهارشنبه هر دلار آمریکا در تهران بیش از ۴۴۲۰ تومان خرید و فروش شد.

بهای دیگر ارزها نیز همچنان به روند صعودی روزهای گذشته ادامه داد و از جمله قیمت هر یورو به حدود ۵۶۰۰ تومان رسید. از سوی دیگر بخش عمده صرافان کشور از فروش ارز خودداری کردند تا قیمت آن به صورت هیجانی افزایش یابد.

از سوی دیگر روند سقوط شاخص کل بورس تهران که از هفته گذشته آغاز شده همچنان ادامه دارد ظهر چهارشنبه این شاخص ۳۱۱ واحد کاهش یافت.

یحیی آل‌اسحاق٬ رییس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق٬ در این رابطه توضیح داد که رشد اقتصادی و امنیت با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند.

احمد وفادار، عضو هیات امنای صنف طلا و جواهر ایران  هم در این رابطه به ایلنا گفت که اعتراضات اخیر باعث شد تا «برخی از مردم اقدام به خروج سپرده‌های خود از بانک‌ها و خرید دلار و سکه کنند»٬ ضمن آن که در آمریکا و اروپا نیز نرخ برابری دلار با بقیه ارزها تفاوت زیادی پیدا کرده است و قیمت دلار در برابر سایر ارزها افزایش داشته است.

وفادار همچنین پیش‌بینی کرد که رشد قیت‌ها با توجه وضعیت موجود ادامه‌دار باشد مگر اینکه این اعتراضات خیابانی کم شود و بازار سمت ثبات حرکت کند.

محمد محمد‌ولی٬ رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر٬ نیز در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: «شاید بتوان گفت این اتفاق‌ها به طور غیرمستقیم بازار طلا را تحت تاثیر قرار داده است.»

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2451

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا