تحریم‌های تازه واشنگتن علیه ۵ شرکت ایرانی Reviewed by Momizat on . وزارات دارایی آمریکا، روز پنجشنبه ١٤ دی/ ۴ ژانویه، تحریم‌های تازه‌ای در زمینه مالی علیه ۵ شرکت ایرانی مرتبط با برنامه موشکی ایران را به مورد اجرا گذاشت. کیهان ن وزارات دارایی آمریکا، روز پنجشنبه ١٤ دی/ ۴ ژانویه، تحریم‌های تازه‌ای در زمینه مالی علیه ۵ شرکت ایرانی مرتبط با برنامه موشکی ایران را به مورد اجرا گذاشت. کیهان ن Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » تحریم‌های تازه واشنگتن علیه ۵ شرکت ایرانی

تحریم‌های تازه واشنگتن علیه ۵ شرکت ایرانی

تحریم‌های تازه واشنگتن علیه ۵ شرکت ایرانی
 

وزارات دارایی آمریکا، روز پنجشنبه ١٤ دی/ ۴ ژانویه، تحریم‌های تازه‌ای در زمینه مالی علیه ۵ شرکت ایرانی مرتبط با برنامه موشکی ایران را به مورد اجرا گذاشت.

کیهان نوین: پس از اعلام این تحریم‌ها، “استیون منوچین” وزیر دارایی، با صدوربیانیه ای در این باره گفت: «رژیم ایران برنامه موشکی خود را بر رفاه مردم ترجیح می‌دهد».

همه این شرکت‌ها تحت مدیریت و یا متعلق به مجموعه صنعتی شهید باکری هستند؛ صنایع شهید خرازی، صنایع شهید صنیع خانی، صنایع شهید مقدم، صنایع شهید شوشتری و مرکز تحقیقاتی شهید اسلامی ۵ شرکت صنعتی ایرانی هستند که مستقیماً و یا به طور غیرمستقیم در فرآیندهای مختلف تولید موشک فعالیت می کنند.

مجموعه صنعتی شهید باکری که مسئول تولید و توسعه موشک‌های دوربرد سوخت جامد ایران است، از قبل در فهرست سیاه تحریم‌های وزارت دارایی آمریکا قرار دارد. تحریم‌های تازه آمریکا تمامی کانال‌های مالی و دارایی‌های این شرکت‌ها را مستقیماً در آمریکا و به طور غیرمستقیم در اکثر کشورهای جهان مسدود می کند؛ این تحریم‌ها در عمل تمامی تمام املاک و دارایی‌هایی این شرکت ها و افراد حقیقی وابسته به آنها را در آمریکا مسدود می کند؛ همچنین تمامی ارتباطات و مناسبات تجاری و اقتصادی این شرکت ها و دسترسی آنها به سیستم مالی آمریکا را ممنوع می کند.
به دیگر بیان، تمامی دارایی‌های شرکت‌های یاد شده در تمامی محل‌هایی که قوانین آمریکا در آن‌ها معتبر است مسدود خواهد شد. شهروندان آمریکایی نیز اجازه معامله با این شرکت‌ها را نخواهند داشت.
این تحریم ها به خاطر ماهیت مالی و برون مرزی خود، می‌توانند از مرزهای آمریکا گذر کرده و به طور غیرمستقیم اشخاص حقیقی و حقوقی و نهادهای کشورهای خارجی را که با این شرکت‌ها همکاری می‌کنند مورد هدف قرار دهد.

بدین ترتیب، آمریکا طرف‌های خارجی شرکت‌های ایرانی را از دسترسی و راه یابی به سیستم مالی خود محروم می‌کند، و در واقع همان مجازات‌های سنگینی که علیه برخی از بانک‌های اروپایی که در دوران تحریم ها با ایران معامله کرده بودند وضع گردید، در انتظار شرکت‌هایی خواهد بود که خطر کرده و با این ۵ شرکت ایرانی تعامل داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2451

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا