بزودی هند پنجمین اقتصاد جهان خواهد شد Reviewed by Momizat on . بر اساس گزارش کارشناسان انگلیسی، اقتصاد هند در سال آیندۀ میلادی از بریتانیا و فرانسه فراتر خواهد رفت و به رتبۀ پنجم جهانی خواهد رسید.   کیهان نوین: روز سه‌شنبه بر اساس گزارش کارشناسان انگلیسی، اقتصاد هند در سال آیندۀ میلادی از بریتانیا و فرانسه فراتر خواهد رفت و به رتبۀ پنجم جهانی خواهد رسید.   کیهان نوین: روز سه‌شنبه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » بزودی هند پنجمین اقتصاد جهان خواهد شد

بزودی هند پنجمین اقتصاد جهان خواهد شد

بزودی هند پنجمین اقتصاد جهان خواهد شد
 

بر اساس گزارش کارشناسان انگلیسی، اقتصاد هند در سال آیندۀ میلادی از بریتانیا و فرانسه فراتر خواهد رفت و به رتبۀ پنجم جهانی خواهد رسید. 

 کیهان نوین: روز سه‌شنبه ٢۶ دسامبر/۵ دی، مرکز مطالعات اقتصادی و بازرگانی لندن (Centre for Economics and Business Research) طبقه‌بندی سالانۀ خود را از قدرت‌های اقتصادی جهان منتشر کرد.این گزارش پیش‌بینی می‌کند که طی پانزده سال آینده، سهم اصلی ١٠ اقتصاد بزرگ جهان به کشورهای آسیایی تعلق خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، اقتصاد هند که فعلاً در رتبۀ هفتم جهانی قرار دارد طی سال ٢٠١٨ به جایگاه پنجم و سپس در سال ٢٠٣٢ به رتبۀ سوم صعود خواهد کرد. همچنین در سال ٢٠٣٢، آمریکا به رتبۀ دوم تنزل خواهد یافت و مقام اول را در اختیار چین قرار خواهد داد.

این گزارش می‌افزاید که به طور کلی در سال آیندۀ میلادی که شش روز دیگر آغاز خواهد شد، انرژی ارزان و پیامدهای انقلاب دیجیتال، رشد اقتصادی را در سطح جهان یاری خواهد داد. طی این سال، سه اقتصاد از پنج اقتصاد بزرگ جهان به کشورهای آسیایی یعنی هند، ژاپن و چین تعلق خواهد داشت.

دولت هند در اواخر سال ٢٠١۶ اصلاحات مالی مهمی را آغاز کرد و به طور غیرمنتظره به جمع‌آوری اسکناس‌های درشت پرداخت (اسکناس‌های ۵٠٠ و ١٠٠٠ روپیه). به دنبال این تغییرات، رشد اقتصادی هند ناگهان کاهش یافت اما چند ماه بعد صعود خود را از سر گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2128

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا