بازگشایی مجدد پرونده درگذشت هاشمی در شورای عالی امنیت ملی Reviewed by Momizat on . یاسر هاشمی، فرزند ، خبر داد که رییس جمهوری «کل محتوای» گزارش شورای عالی امنیت ملی درباره نحوه مرگ پدرش را «قبول نکرده» و دستور داده است که این موضوع بار دیگر در یاسر هاشمی، فرزند ، خبر داد که رییس جمهوری «کل محتوای» گزارش شورای عالی امنیت ملی درباره نحوه مرگ پدرش را «قبول نکرده» و دستور داده است که این موضوع بار دیگر در Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » بازگشایی مجدد پرونده درگذشت هاشمی در شورای عالی امنیت ملی

بازگشایی مجدد پرونده درگذشت هاشمی در شورای عالی امنیت ملی

بازگشایی مجدد پرونده درگذشت هاشمی در شورای عالی امنیت ملی
 
یاسر هاشمی، فرزند ، خبر داد که رییس جمهوری «کل محتوای» گزارش شورای عالی امنیت ملی درباره نحوه مرگ پدرش را «قبول نکرده» و دستور داده است که این موضوع بار دیگر در این شورا بررسی شود.

کیهان نوین: فائزه هاشمی ۲۵ آذرماه اعلام کرده بود که در بدن پدرش ۱۰ برابر حد مجاز رادیواکتیو وجود داشته است.
فائزه هاشمی به وبسایت اعتماد آنلاین گفته بود شماری از اعضای شورای عالی امنیت ملی در حضور همه اعضای خانواده رفسنجانی گفته‌اند در بدن اکبر هاشمی‌رفسنجانی ۱۰ برابر، در بدن همسر او عفت مرعشی ۳ برابر و در بدن دختر او فاطمه هاشمی ۱ برابر حد مجاز رادیواکتیو وجود داشته است.
به گفته فائزه هاشمی، شورایعالی امنیت ملی گفته است از منشأ این رادیواکتیو اطلاعی ندارد اما «دلیل فوت رییس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام این نبوده است.»

۱۹ دی سال گذشته اعلام شد که اکبر هاشمی رفسنجانی هنگام شنا در استخر دچار عارضه قلبی شده و سپس درگذشته است. فرزندان او این مرگ را مشکوک خواندند و پس از آن به گفته محسن هاشمی، شورایعالی امنیت ملی بررسی علت این مرگ را آغاز کرد. پرونده‌ای که به گفته فائزه هاشمی، ظاهرا در این شورا مختومه شده بود.
پیشتر مصاحبه‌ای از محمد هاشمی منتشر شد که او در آن اعلام کرده بود که «علت مرگ رییس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام٬ هنوز مشخص نیست.»
محمد هاشمی٬ برادر رییس درگذشته مجمع تشخیص مصلحت نظام به روزنامه شهروند گفته بود: «علت مرگ را در بیمارستان ایست قلبی اعلام کردند، ولی علت ایست قلبی را کسی اعلام نکرد. هنوز هم کسی اعلام نکرده که علت ایست قلبی چه بوده.»

یاسر هاشمی به خبرگزاری پانا گفت: «شنیده‌ام که شورای عالی امنیت ملی نامه‌ای برای رئیس‌جمهوری ارسال کرده است مبنی بر اینکه پرونده درگذشت آیت‌الله هاشمی در این شورا بسته شود، ولی رییس‌جمهوری این مسئله را قبول نکرده و دوباره پرونده را به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده است.»

به گفته این فرزند رییس درگذشته مجمع تشخیص مصلحت بر اساس دستورالعمل رییس جمهوری، پرونده باید دوباره باز شود.

یاسر هاشمی تاکید کرد حسن روحانی «کل محتوای گزارش را قبول نکرده است؛ شاید به این دلیل که احساس می‌کند لازم است بررسی‌های بیشتری انجام شود.»

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2128

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا