بازداشت ۱۰۰۰ تن از تظاهركنندگان در اهواز و شهرهای حومه Reviewed by Momizat on . به گزارش فعالین حقوق بشری؛ به دنبال تظاهرات سراسری مردم ایران؛ نیروهای امنیتی حدود ۱۰۰۰ نفر را در شهرهای اهواز و حومه آن بازداشت کردند.  کیهان نوین: پس از تظاهر به گزارش فعالین حقوق بشری؛ به دنبال تظاهرات سراسری مردم ایران؛ نیروهای امنیتی حدود ۱۰۰۰ نفر را در شهرهای اهواز و حومه آن بازداشت کردند.  کیهان نوین: پس از تظاهر Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » بازداشت ۱۰۰۰ تن از تظاهركنندگان در اهواز و شهرهای حومه

بازداشت ۱۰۰۰ تن از تظاهركنندگان در اهواز و شهرهای حومه

بازداشت ۱۰۰۰ تن از تظاهركنندگان در اهواز و شهرهای حومه
 
به گزارش فعالین حقوق بشری؛ به دنبال تظاهرات سراسری مردم ایران؛ نیروهای امنیتی حدود ۱۰۰۰ نفر را در شهرهای اهواز و حومه آن بازداشت کردند. 

کیهان نوین: پس از تظاهرات شهر فلاحیه (شادگان) نیروهای امنیتی صدها تن از ساکنین این شهر و روستاهای تابعه مثل ساعدی؛ خروسی؛ عبودی را دستگیر و یا احضار کردند.

علت بازداشت این شهروندان شرکت در تظاهرات ۱۱ دی ماه است. دو روز بعد از تظاهرات مردم؛ در روز ۱۳ دی ماه؛ مامورین امنیتی با یورش به هموطنان در شهرهای فلاحیه (شادگان) و روستاها اقدام به بازداشت مردم کردند.

اکثر بازداشت شدگان به بازداشتگاه اداره اطلاعات نزدیک فرمانداری شادگان منتقل و سپس به زندان شیبان (مجتمع حرفه آموزی اهواز) منتقل شدند.

همچنین در گزارشهای دیگری حاکی از دستگیری صدها تن دیگر در شهرهای اهواز؛ حمیدیه؛ آبادان؛ خفاجیه؛ ماهشهر؛ مسجدسلیمان و دزفول است.

علاوه بر این اداره اطلاعات اهواز اقدام به احضار دهها تن از فعالین سیاسی که پیش از این سابقه دستگیری و زندان داشتند؛ کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

پرواز از استبداد

تعداد نوشته ها : 5359

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا