افزایش ناامنی وبیجاشدهگان داخلی درافغانستان Reviewed by Momizat on .  در سال  (۲۰۱۷) بیش از ۴۴۸ هزار نفر در کشور از مناطق مسکونی شان بیجا شده اند. کیهان نوین: اوچا در گزارشی گفته است که بیشترین رقم بیجا شدگان با تعداد ۱۲۳ هزار و  در سال  (۲۰۱۷) بیش از ۴۴۸ هزار نفر در کشور از مناطق مسکونی شان بیجا شده اند. کیهان نوین: اوچا در گزارشی گفته است که بیشترین رقم بیجا شدگان با تعداد ۱۲۳ هزار و Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » افزایش ناامنی وبیجاشدهگان داخلی درافغانستان

افزایش ناامنی وبیجاشدهگان داخلی درافغانستان

افزایش ناامنی وبیجاشدهگان داخلی درافغانستان
 
 در سال  (۲۰۱۷) بیش از ۴۴۸ هزار نفر در کشور از مناطق مسکونی شان بیجا شده اند.

کیهان نوین: اوچا در گزارشی گفته است که بیشترین رقم بیجا شدگان با تعداد ۱۲۳ هزار و ۵۳۸ نفر در ولایت ننگرهار در شرق کشور بوده است.

بر اساس این گزارش ولایت قندوز در شمال کشور با رقم ۳۹ هزار و ۵۵۰ خانواده در ردیف دوم و ولایت بادغیس در غرب کشور با رقم ۲۶ هزار و ۶۵۹ خانواده در ردیف سوم قرار دارد.

در گزارش گفته شده که بر اساس این ارقام، به صورت اوسط روزانه بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر در کشور مجبور به ترک منازل شان شده اند.

در همین حال، اوچا در این گزارشش همچنان تعداد برگشت کنندگان مهاجران افغان از ایران و پاکستان را نیز به نشر رسانیده است.

در این گزارش آمده است که بر اساس آمار سازمان بین المللی مهاجرت، تعداد ۴۶۲ هزار و ۳۱۶ تن مهاجر از این دو کشور به افغانستان برگشته اند.

اوچا گفته که از این مجموع، ۹۸ هزار و ۱۹۱ تن از ایران و متباقی از پاکستان برگشانده شده اند.

از سویی، در گزارش این دفتر به نقل از آمار کمیشنری عالی سازمان ملل در امور مهاجرین همچنان آمده است که نزدیک به ۵۹ هزار مهاجر دیگر که دارای مدرک مهاجرت بوده است، از کشورهای گوناگونی به افغانستان به گونه داوطلبانه عودت کرده اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 983

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا