احضار ابراهیم نوری به دادگاه تجدید نظر Reviewed by Momizat on . ابراهیم نوری، فعال سیاسی بدلیل اعتراض به رای صادره توسط دادگستری شهرستان اهر، جهت رسیدگی مجدد به پرونده این فعال سیاسی به شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایج ابراهیم نوری، فعال سیاسی بدلیل اعتراض به رای صادره توسط دادگستری شهرستان اهر، جهت رسیدگی مجدد به پرونده این فعال سیاسی به شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایج Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » احضار ابراهیم نوری به دادگاه تجدید نظر

احضار ابراهیم نوری به دادگاه تجدید نظر

احضار ابراهیم نوری به دادگاه تجدید نظر
 
ابراهیم نوری، فعال سیاسی بدلیل اعتراض به رای صادره توسط دادگستری شهرستان اهر، جهت رسیدگی مجدد به پرونده این فعال سیاسی به شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی احضار شد.

 کیهان نوین: ابراهیم نوری که مهرماه سال جاری توسط شعبه ۱ کیفری دادگستری شهرستان اهر به اتهام  فعالیت تبلیغی علیه نظام ایران به ریاست قاضی نظری به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، پس از اعتراض به رای صادره جهت رسیدگی و بررسی مجدد به شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی فراخوانده شد.

این احضاریه بصورت الکترونیکی صورت گرفته و قید شده که در تاریخ دهم بهمن‌ماه سال جاری در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در شعبه ۲۶ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی حضور یابد.

ابراهیم نوری در تیر ماه ۹۵ و یک روز مانده به آخرین روز جمعه ماه رمضان (روز قدس در ایران) به همراه اکبر جهانگیری دیگر فعال مدنی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی بازداشت شدند.

آقای نوری در اعتراض به این بازداشت و اتهام از ابتدا تا لحظه آزادی که ۱۱ روز به طول انجامید، دست به اعتصاب غذا زده بود.

ابراهیم نوری به همراه هم پرونده ای خود، اکبر جهانگیری در این پرونده در دادگاه به ترتیب به ۶ و ۴۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

همچنین آقای نوری در تیرماه سال ۹۴ و در آخرین جمعه ماه رمضان نیز با حمل پلاکاردی در حمایت از مسلمانان اویغور و در جهت اعتراض به برخورد دوگانه سیاست‌های حکومت ایران در مسئله مسلمانان جهان به اتهام “تشویش اذهان عمومی ” بازداشت شده بود.

ابراهیم نوری، دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی، پیش‌تر به دلیل فعالیت‌های مدنی بازداشت شده بود. وی نخستین بار در دوران دانش آموزی در سال ۱۳۸۴ توسط حفاظت اطلاعات سپاه دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفت. ابراهیم نوری همچنین در سال ۱۳۸۸ به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱۰ ماه حبس تعلیقی به مدت ۵ سال محکوم شده بود. این فعال مدنی بار دیگر در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۱ توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و در تاریخ ۲ بهمن ماه با سپردن وثیقه ۱۰۰ میلیون ریالی از زندان اهر آزاد شده بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

آتیئست ....- گمراه تر از گمراه کسی است ک ب جای ترک دین دینش را عوض میکند..... ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2460

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا