اجرا حکم اعدام قاتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانی Reviewed by Momizat on . یک جوان ١۸ ساله ایرانی به جرم تجاوز و قتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانی روز پنجشنبه ۴ ژانویه/١۴ دیماه در ایران به دار آویخته شد. کیهان نوین: این دختر بچه ا یک جوان ١۸ ساله ایرانی به جرم تجاوز و قتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانی روز پنجشنبه ۴ ژانویه/١۴ دیماه در ایران به دار آویخته شد. کیهان نوین: این دختر بچه ا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » آخرین اخبار » اجرا حکم اعدام قاتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانی

اجرا حکم اعدام قاتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانی

اجرا حکم اعدام قاتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانی
 

یک جوان ١۸ ساله ایرانی به جرم تجاوز و قتل ستایش قریشی دختربچه شش ساله افغانی روز پنجشنبه ۴ ژانویه/١۴ دیماه در ایران به دار آویخته شد.

کیهان نوین: این دختر بچه افغانی در آوریل سال ۲۰١۶ میلادی/۲۲ فروردین سال ۹۵ خورشیدی در روستای خیرآباد ورامین واقع در جنوب تهران توسط یک جوان ایرانی «امیرحسین پ» ربوده شد و پس از تجاوز به قتل رسید. قاتل ستایش قریشی در هنگام ارتکاب جرم ١۷ سال داشت.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران امروز از اجرای حکم قاتل ستایش قریشی خبر داد. او گفت: با توجه به تقاضا و اصرار اولیاء دمِ ستایش قریشی و پس از انجام تمامی فرآیندها و تشریفات قانونی ؛ حکم صادره که به تایید دیوانعالی کشور رسیده بود، سرانجام امروز به مرحله اجرا درآمد.

۲۳ فروردین ماه سال گذشته گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختر بچه شش ساله افغانی در روستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد، گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به گفته پدر او روز یکشنبه ۲۲ فروردین برای خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به خانه بازنگشته است.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر ۱۷ ساله همسایه او را ربوده و پس از تجاوز او را به قتل رسانده بود.

با اعلام این گزارش، دادستانی این شهر بر رسیدگی ویژه و خارج از نوبت به پرونده تاکید کرد و از نخستین لحظات وقوع این جنایت، رسیدگی به این پرونده به طور ویژه و خارج از نوبت در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت.

 ۲۴ شهریور ماه سال گذشته جلسه رسیدگی به پرونده قاتل ستایش قریشی به صورت غیرعلنی برگزار و در نهایت پس از صدور حکم، قاتل به یک بار اعدام و یک بار قصاص نفس محکوم شد.

«رضا فرج اللهی» ریاست شعبه سی و دوم دیوان عالی کشور در ۲۰ دی ماه سال گذشته از تایید حکم قاتل ستایش قریشی خبر داد و گفت: دادنامه شعبه ۷ دادگاه کیفری استان تهران در مورد محکومیت «امیرحسین پ» راجع به قتل عمد و تجاوز به عنف با ملاحظه اصلاحاتی بر اساس مواد ١۳۳ و ۳۸۲ قانون مجازات اسلامی، در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تأیید شده است.

Print Friendly, PDF & Email

درباره نویسنده

ما همه بشر بودیم!... تا اینکه نژاد! ارتباطمان را برید!! مذهب! از یکدیگر جدایمان ساخت!! سیاست! بینمان دیوار کشید!! و ثروت! از ما طبقه ساخت 👤صادق هدايت

تعداد نوشته ها : 2128

ارسال یک دیدگاه

Protected by WP Anti Spam

تمام حقوق این خبرگزاری بر اساس قانون کپی‌ رایت برای خبرگزاری کیهان نوین محفوظ است.

بازگشت به بالا